• 9) Πετρόπουλος
  • 10) Κανακίδης
  • 11) Μπαϊραμπάς (70' Γεωργιόπουλος)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Μετά από δύο ανατροπές και χωρίς να πιάσουμε καλή απόδοση, καταφέραμε και φτάσαμε στη νίκη που μας έδωσε την πρόκριση στο 3ο γύρο του Κυπέλλου, κάτι που έχει να συμβεί επτά χρόνια, την περίοδο δηλαδή 2008-2009, όπου αποκλειστήκαμε στον ίδια φάση από την ομάδα του Χολαργού με 1-0.

Χθες, στο γήπεδο των Μελισσίων, μπήκαμε δυναμικά και ανοίξαμε το σκορ στο 7' με ένα υπέροχο γκολ του Πετρόπουλου, με λόμπα έξω από τη μεγάλη περιοχή. Στη συνέχεια όμως κάτσαμε στο προβάδισμα αυτό, και χάνοντας τη συγκέντρωσή μας, καταφέραμε στο 25ό λεπτό να βρισκόμαστε πίσω στο σκορ με 2-1, μετά από δύο πανομοιότυπα γκολ που δεχτήκαμε, με κεφαλιές μετά από στημένες φάσεις, στο 15ό και στο 25ό λεπτό.

Παρότι συνεχίσαμε να μην είμαστε καλοί, καθόλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους, φέραμε το παιχνίδι στα ίσα, με εξ' επαφής ψηλοκρεμαστό πλασέ του Ασημακόπουλου, μετά από κεφαλιά πάσα του Αγγελούση, στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους.

Έτσι έκλεισε το πρώτο, χορταστικό από γκολ ημίχρονο, με την ομάδα μας να μπαίνει στο δεύτερο πιο σοβαρά, και να ανακτά τα ηνία του παιχνιδιού, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες και έχοντας ένα δοκάρι με τον Νομικό στο 53ό λεπτό.
Πιο αποφασισμένοι πλέον, φτάσαμε στο 75ό λεπτό, όπου ένα κλέψιμο του Γεωργιόπουλου και ένα σουτ του Λαμπράκη που κόντραρε σε αντίπαλο, έφεραν την μπάλα συστημένη στο αριστερό του Κανακίδη που με ένα ασύλληπτο γυριστό έκανε την ολική ανατροπή, γράφοντας το 2-3, που έμεινε μέχρι το τέλος, και μας γλίτωσε από την ταλαιπωρία της παράτασης, παρά μια μεγάλη ευκαιρία που είχαν οι γηπεδούχοι με κοντινή κεφαλιά, που απεσόβησε ο Μυλωνάς σε κόρνερ, πέντε λεπτά αργότερα.

Στο 3ο γύρο λοιπόν, που πλέον βρισκόμαστε, θα αντιμετωπίσουμε σε εντός έδρας αγώνα την ομάδα του Ρουφ, που αγωνίζεται στην Α' κατηγορία της Ε.Π.Σ.Α.
Εξ' άλλου, την Κυριακή το πρωί, στο ίδιο γήπεδο που αγωνιστήκαμε χθες, θα κάνουμε την πρεμιέρα μας στο νέο πρωτάθλημα με αντίπαλο την ομάδα του Παράδεισου Αμαρουσίου, με την ευχή να φύγουμε πάλι με το ίδιο αποτέλεσμα όπως χθες.