• 9) Πετρόπουλος (79' Ραζάκης)
  • 10) Νομικός (60' Κότσο)
  • 11) Ρουμελιωτάκης
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Μια απίστευτη ήττα γνώρισε σήμερα η ομάδα μας, με αντίπαλο την ομάδα του Π.Α.Ο. Κουκάκι, σε ακόμα μία όχι καλή εμφάνιση μας, και μάλιστα παίζοντας στην έδρα μας, απέναντι σε μια ομάδα που δεν χρειάστηκε να ιδρώσει για να φτάσει στα γκολ.
Ήταν ακόμα ένα ματς που έμοιαζε πολύ με τα προηγούμενα που δώσαμε αφού οι καλές στιγμές και των δύο ομάδων ήταν ελάχιστες, και φαινόταν ότι θα κριθεί στο γκολ, όπως και έγινε.

Το πρώτο λοιπόν, ήρθε στο 63ό λεπτό και σε μια αναταραχή στην άμυνά μας, όταν σε διώξιμο του Θεοδωράτοu, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι του Κόρδα και πήρε πορεία προς τα δίχτυα, όπου και κατέληξε. Ένα γκολ highlight, που όσες φορές και να το προσπαθήσεις δεν μπαίνει, αλλά αν κουβαλάς την γνωστή τυχή που έχει ο Φοίνικας Περιστερίου, μπαίνει!

Πέντε λεπτά αργότερα ο Ρουμελιωτάκης με φάουλ, φτάνει πιο κοντά από πότε για σήμερα, στο γκολ για την ομάδα, όταν η εκτέλεσή του είδε την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι, στην γραμμή της εστίας, στην πλάτη του αντίπαλου τερματοφύλακα και να μην καταλήγει στα δίχτυα, αλλά κόρνερ. Σα να μην έφτανε αυτό, οι φιλοξενούμενοι με ένα πέναλτυ στο οποίο υπέπεσε ο Θεοδωράτος, στο 75ό λεπτό, άνοιξαν την ψαλίδα του σκορ κάνοντας το 0-2.

Ο Ρουμελιωτάκης τελικά ήταν αυτός που μείωσε σε 1-2, στο 85' με ωραία προβολή, ύστερα από πολύ καλή σέντρα του Ψυχογιού, κάτι που τελικά δεν άλλαξε ως το τέλος.

Σίγουρα η εικόνα της ομάδας μας δεν αντιπροσωπεύει ούτε το υλικο που διαθέτει, ούτε τις σκληρές προπονήσεις που γίνονται απ' αρχής της προετοιμασίας, ούτε φυσικά τις ικανότητες του προπονητή μας Γιώργου Αλεξόπουλου, αλλά κυρίως δεν είναι δείγμα της προσπάθειας που γίνεται και απ' τον ίδιο, αλλά και απ' όλους φέτος, σε όλα τα επίπεδα της ομάδας μας. Ελπίζουμε και πιστεύουμε ότι θα ανακάμψουμε αγωνιστικά σύντομα, γιατί πιστεύουμε στους ποδοσφαιριστές και στον προπονητή μας.

Επόμενη αγωνιστική, με την πρωτοπόρο Άμιλλα, εκτός έδρας, πιθανόν στο γήπεδο της Χρυσούπολης.