• 9) Πετρόπουλος
  • 10) Κορδάς
  • 11) Ρουμελιωτάκης (90' Κότσο)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία στην έδρα μας, και πάλι με το ίδιο σκορ (1-1), αυτή τη φορά όμως με αντίπαλο όχι την δεύτερη ομάδα απ' το τέλος του βαθμολογικού πίνακα, αλλά με την δεύτερη από την αρχή του.
Επικίνδυνοι επιθετικά οι αντίπαλοί μας, έβρισκαν τρόπο να φτάσουν στην περιοχή μας αλλά βρίσκαμε τρόπο και εμείς πάντα να αντιδράσουμε και να μην κινδυνεύσουμε επί της ουσίας.

Έτσι, την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα εμείς την χάσαμε, με τον Κορδά στο 15ό λεπτό από πλεονεκτική θέση να μη μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή εκτέλεση φάουλ, απ' αυτές όμως που ο Μυλωνάς ξέρει να καθαρίζει και κράτησε εκεί την εστία του ανέπαφη.
Στο 30ό λεπτό ήταν η στιγμή να ανοίξει το σκορ και το κάναμε εμείς, με δράστη, έναν όχι και τόσο συχνό σκόρερ, τον Παύλο τον Ψυχογιό που με μακρινό σουτ και με την μπάλα να παίρνει μια περίεργη τρόχια, και ίσως να βρίσκει σε σώμα αντιπάλου, να καταλήγει στα δίχτυα και έτσι να γίνεται το 1-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Γιάννης βρέθηκε πλάγια όμως, μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά το γύρισμά του δεν μπόρεσε να βρει τον Κορδά και δεν έγινε το 2-0 που θα έκρινε ίσως την έκβαση του αγώνα.
Στο δεύτερο μέρος, αργήσαμε να δούμε κάποια καλή στιγμή και από τις δύο ομάδες, και ότι αξιοσημείωτο είδαμε, καταγράφηκε μετά το γκολ της ισοφάρισης, στο 66ό λεπτό, όπου μια αδράνεια της άμυνάς μας ήταν αρκετή για να αλλάξει τη ροή του αγώνα, που θύμιζε αρκετά τους περισσότερους εντός έδρας αγώνες που έχουμε κερδίσει φέτος.

Δυό-τρεις πολύ καλές στιγμές στη συνέχεια για τους φιλοξενούμενους (κυρίως στις καθυστερήσεις) με τον Μυλωνά να αρνείται σε όλες, και για εμάς στο 86ό λεπτό ύστερα από κεφαλιά του Πετρόπουλου ο Κορδάς να μη μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ευρισκόμενος με πλάτη όμως ένα μέτρο από τη γραμμή του αντίπαλου τέρματος.

Σαν αποτέλεσμα στο τέλος του αγώνα, μάλλον δίκαιο κρίνεται, όχι όμως και ικανοποιητικό για εμάς, αφού κάθε νίκη με έναν απ' τους πρωτοπόρους είναι πάντα ελκυστική. Αν και λίγες φορές κατά τη διάρκεια της χρονιάς μιλάμε για τη διαιτησία, για τον χθεσινό διαιτητή του αγώνα, Κο Χριστοδούλου, ένα συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι μάλλον ήταν "αγχωμένος" θέλοντας να εκτελέσει τα καθήκοντά του ή κάτι ήθελε να δείξει ότι αυτός είναι μέσα στο γήπεδο και κάνενας άλλος και απέβαλε από το πρώτο ημίχρονο και τους δύο γενικούς μας αρχηγούς από τον πάγκο, με συνοπτικές διαδικασίες. Ευτυχώς έμεινε εκεί στις αποβολές, συνέχισε όμως με τη βοήθεια του βοηθού του, Τσαλίκη, και μας καταλογίσανε 1-2 ανύπαρκτα οφσάιντ, μπροστά στα μάτια όλου του κόσμου.

Έτσι φτάσαμε λίγο πιο πέρα από τα μισά του δευτέρου γύρου, αφού ακόμα μένουν επτά αγωνιστικές στις οποίες, πρέπει και θα είμαστε το ίδιο μαχητικοί όπως και χθες, αλλά πιο αποτελεσματικοί, ώστε να δώσουμε ενδιαφέρον στην συνέχεια των αγώνων που έρχονται.
Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε στο βουνό της Τερψιθέας, την ομώνυμη ομάδα.