• 9) Πετρόπουλος
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Ρουμελιωτάκης (70' Κότσο)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Το χθεσινό παιχνίδι που έδωσε η ομάδα μας στην Τερψιθέα με την ομώνυμη ομάδα, πολύ γρήγορα θα ξεχαστεί απ' όλους όσους βρέθηκαν εκεί και το παρακολούθησαν. Κυρίως γιατί δεν υπάρχει κάτι που πρέπει να θυμόμαστε από όσα παρακολουθήσαμε το μεσημέρι του Σαββάτου στην Άνω Γλυφάδα, όπου είδαμε δύο ομάδες να συναγωνίζονται στο ποια θα κάνει τα περισσότερα λάθη και να αδυνατούν να βελτιώσουν την όποια ποιότητα του αγώνα, στον οποίον όμως είδαμε δύο γκολ (το ένα με τη λήξη του αγώνα) και το άλλο με πέναλτυ, που όπως αποδείχθηκε μόνο έτσι θα μπορούσε να επιτευχθεί.

Δυστυχώς και τα δύο γκολ τα πανηγύρισε η ομάδα της Τερψιθέας, με το πρώτο όπως είπαμε να σημειώνεται με πέναλτυ στο οποίο υπέπεσε ο Μίχος στο 26' και έκανε γκολ ο αντίπαλος ένα λεπτό μετά, παρά την πολύ καλή προσπάθεια του Μυλωνά.
Εμείς, την μοναδική μας καλή στιγμή την είχαμε στο 49ό λεπτό όπου ο Γουδέλης σε τετ α τετ που τον έβγαλε ο Λαμπράκης, δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να αλλάξει τη ροή του αγώνα.

Από κει και μετά τρεις καλές στιγμές είδαμε μόνο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, οι δύο με σουτ και η μία με εκτέλεση φάουλ, όλες για την γηπεδούχο όμαδα και όλες τις εξουδετέρωσε εντυπωσιακά ο Μυλωνάς. Στην τελευταία φάση του αγώνα όμως, οι γηπεδούχοι σε μια αντεπίθεση είδαν την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και να γράφετε αυτό το 2-0 που όρισε την τύχη του αγώνα.

Πραγματικά δεν υπάρχει τίποτα άλλο που θυμόμαστε από τον χθεσινό αγώνα, κι έτσι πρέπει να είναι για όλους μας, και κυρίως για τους ποδοσφαιριστές μας, που ήδη από σήμερα πρέπει να έχουν γυρίσει σελίδα και να βρίσκονται στην 25η από τις 30 στις οποίες τελειώνει η ιστορία του φετινού πρωταθλήματος.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε στην έδρα μας την ομάδα του Γ.Σ. Καισαριανής, όπου οφείλουμε να είμαστε συγκεντρωμένοι και να παρουσιάσουμε το γνωστό καλό μας πρόσωπο.