• 9) Πετρόπουλος
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Κορδάς
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, κάτι που μόνο μια φορά φέτος έχει ξανασυμβεί, πεντέμιση μήνες πριν συγκεκριμένα (όταν χάσαμε από Κουκάκι και Άμιλλα), και δεύτερη ήττα στην έδρα μας, πάλι τόσο καιρό μετά από την πρώτη!
Η ομάδα μας φαίνεται ότι επαναλαμβάνει την ίδια πορεία που κάνει κάθε σεζόν στη Β' Αθήνας, πλην μίας (2013-2014), όπου την θέλει να ξεκινάει άσχημα, να βρίσκει τον δρόμο της στην πορεία, να αναβάζει την απόδοσή της στο κρισιμότερο σημείο του πρωταθλήματος, και εκεί που αρχίζουμε να ονειρευόμαστε κάτι παραπάνω από τα βασικά, ξαναγυρίζουμε την κλεψύδρα για να αδειάσει όπως γέμισε!

Είναι δικαιολογημένη βέβαια όλη αυτή η μετάπτωση, εφ' όσον δεν υπάρχει κάποιος αντικειμενικός στόχος που θέλουμε πλέον να πετύχουμε, κάποια στιγμή και τα μυαλά των ποδοσφαριστών μας μοιραία δεν θα είναι και τα 90 λεπτά μέσα στο γήπεδο, και όλο και κάποιος θα το εκμεταλλευτεί, έχει δεν έχει κίνητρο! Όπως δεν είχε ούτε η Τερψιθέα, ούτε η Καισαριανή!

Χθες όμως, είχαμε διάθεση, μπήκαμε ορεξάτοι στο γήπεδο και φαινόταν ότι θέλαμε να επιστρέψουμε στις νίκες! Το γκολ δεν ήρθε για μας στις ευκαιρίες που είχαμε, ήρθε όμως για τους φιλοξενούμενος όταν στο 14ό λεπτό, όταν ένας αντίπαλος κατέβηκε αρκετά μέτρα προς την περιοχή μας, έβγαλε ωραία ψηλοκρεμαστή μπαλιά στον συμπαίχτη του και απλά αυτός άνοιξε το σκορ.

Κάποιος μικροευκαιρίες που έγιναν στη συνέχεια του πρώτου μέρους δεν άλλαξαν κάτι και έτσι πήγαμε στο αποδυτήρια. Επανήλθαμε στο παιχνίδι με την ίδια διάθεση που το ξεκινήσαμε και ευτυχήσαμε να κερδίσουμε πέναλτυ, ύστερα από πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Ρουμελιωτάκη και κεφαλιά πάσα του Αγγελούση, αντίπαλος αμυντικός χρησιμοποίησε το χέρι του εντός περιοχής και ο διαιτητής Μητροφάνης το είδε και το κατελόγισε. Όλα αυτά στο 54ό λεπτό, όταν και ο Γουδέλης το εκτέλεσε και το μετέτρεψε σε γκολ.

Παρότι είχαμε ελαφρύ ψυχολογικό προβάδισμα από κει και μέτα, δεν καταφέραμε να φτάσουμε στην ανατροπή, το κατάφερε όμως η ομάδα της Καισαριανής όταν στο 79ό λεπτό όταν με κεφαλιά ύστερα από σέντρα απ' τα αριστερά έκανε το 1-2 που τελικά της έδωσε τη νίκη και την 5η θέση που είχαμε εμείς μέχρι χθες.

Μένουν όμως πέντε αγωνιστικές στις οποίες οφείλουμε να είμαστε συνεπείς και να διατηρηθούμε έστω στις βαθμολογικές θέσεις αυτές που είμασταν σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς, έστω για την τιμή των όπλων!

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε την ομάδα των Πετραλώνων στο γήπεδο του Ρουφ.