• 9) Πετρόπουλος
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Μπαϊραμπάς (58' Γιάννης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Συνεχίστηκε τελικά το αρνητικό μας σερί και στο γήπεδο του Ρουφ με αντίπαλο την ομάδα των Πετραλώνων, που μας θέλει να έχουμε 3 ήττες στη σειρά και να βρισκόμαστε μακρυά από τις νίκες για 4 αγώνες. Αυτή τη φορά βέβαια ο αντίπαλος, είχε πολύ μεγαλύτερο κίνητρο σε σχέση με τους προηγούμενους δύο (Τερψιθέα, Καισαριανή), και είχε αρκετούς λόγους παραπάνω να θέλει πάση θυσία τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Κόντρα σε αυτό όμως και στο καλό ξεκίνημα των γηπεδούχων που είδαν την μπάλα στο 2ο λεπτό να καταλήγει στο δοκάρι του Μυλωνά, εμείς είμασταν αυτοί που στο 7' με σκόρερ τον Πετρόπουλο ανοίξαμε το σκορ, όταν τον βρήκε άψογα ο Γουδέλης και εκείνος με υπέροχο ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας.
Και πάλι η ομάδα των Πετραλώνων, σημαδεύει το δοκάρι τρία λεπτά μετά το δικό μας γκολ, και το σκορ παραμένει 0-1.

Αρκετά λεπτά μετά και για την ακρίβεια στο 39ό λεπτό μετά από μια εκτέλεση φάουλ λίγο μετά τη μεσαία γραμμή, κάποια παιχνίδια του αέρα, και μια λάθος εκτίμηση του Μυλωνά έφεραν το 1-1 και έδωσαν ψυχολογικό προβάδισμα στους γηπεδούχους.
Όμως και πάλι μετά την ισοφάριση είδαμε εμείς τους Αγγελούση και Λαμπράκη σε δύο διαφορετικές στιγμές να μη μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-2. Και αφού δε μπορέσαμε εμείς, το έκανε η ομάδα των Πετραλώνων στο 43ό λεπτό, σε μια φάση που αδράνησε η άμυνα μας, δέχθηκε ένα γκολ που φέτος δεν συνηθίζει και στον ίδιο ρυθμό, σε ένα λεπτό μέσα είδαμε το 2-1 να γίνεται 3-1, επηρρεασμένοι από τη γρήγορη ανατροπή του σκορ...κάτι που ισχύει και για τις δύο ομάδες.

Έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια, και εν τέλει έτσι φύγαμε και από το γήπεδο, αφού δεν άλλαξε κάτι πάρα τις 4-5 κλασσικότατες ευκαιρίες που σπαταλήσαμε μπροστά στην αντίπαλη εστία σε όλο το δεύτερο μέρος. Πραγματικά, μέσα στη χρονιά δεν υπήρχε αγώνας που να δημιουργήσαμε μαζεμένες τόσες πολλές εύκαιρίες και στο τέλος να μην έχουμε πάρει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας απ' όλη αυτή μας την προσπάθεια.

Και για να μη λέμε μόνο τα δικά μας, και οι γηπεδούχοι είχαν δύο πολύ καλές στιγμές κατά τη διάρκεια του δευτέρου μέρους που έφτασαν μια ανάσα από το τέταρτο γκολ.

Τέσσερις αγώνες παραμένουν για να τελειώσει και αυτό το πρωτάθλημα, και ελπίζουμε αυτό το αρνητικό μας ρεκόρ να σταματήσει κάπου εδώ.
Επόμενη αγωνιστική, υποδεχόμαστε την ομάδα της Χρυσούπολη στο γήπεδο της Χωράφας.