• 9) Πετρόπουλος (58' Κορδιάς)
  • 10) Ζαχαριάς
  • 11) Γιάννης
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Δεν κατάφερε τελικά η ομάδα μας να σπάσει αυτό το πολύ άσχημο σερί που έχει δημιουργηθεί, και που μας θέλει μακρυά απ' τις νίκες για πάνω από 40 μέρες, και συγκεκριμένα από τις 6 Μαρτίου, όπου γευτήκαμε την χαρά της νίκης και μάλιστα εκτός έδρας, κόντρα στην ομάδα του Άρη Χολαργού.

Την Κυριακή, αντιμετωπίσαμε την ομάδα της Χρυσούπολης, σε μια ατμόσφαιρα που σίγουρα μόνο μυαλό για ποδόσφαιρο δεν μπορούσε να έχει κάποιος, αφού ο καιρός προσφερόταν για παραλία και για βόλτα γενικότερα.
Θύμα της κατάστασης αυτής τελικά, έπεσε για άλλη μια φορά η ομάδα μας και μέτρησε την τρίτη της ήττα μέσα στην έδρα της για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, μάλιστα δεύτερη συνεχόμενη,
μετά και από εκείνη με τον Γ.Σ. Καισαριανής.

Η ομάδα που άνοιξε το σκορ ήταν η φιλοξενούμενη της Χρυσούπολης με κοντινό γυριστό σουτ στο 9ό λεπτό. Στη συνέχεια τις μεγαλύτερες ευκαιρίες τις είχε η ομάδα της Χρυσούπολης,
με τον Κομμεσάριο σε πολύ καλή μέρα, να έχει απαντήσεις για όλες τις απειλές που δεχόταν η εστία του.

Τελικά όμως, η ομάδα που έφτασε στο γκολ ήταν η δική μας, ύστερα από πέναλτυ που κέρδισε ο Μπαϊραμπάς και ανέλαβε να εκτελέσει ο Πετρόπουλος στο 43ό λεπτό, στέλνοντας ουσιαστικά και τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με την ισοπαλία.

Έτσι όμως, όπως τέλειωσε το πρώτο μέρος, άρχισε το δεύτερο με την ομάδα της Χρυσούπολης να κερδίζει πέναλτυ στο ίδιο σημείο που έγινε και το δικό μας, δύο λεπτά μετά την επανέναρξη του αγώνα.
Ο επιθετικός της Χρυσούπολης δεν αστόχησε και έγραψε το 1-2, που χωρίς ιδιαίτερη φάση και για τις δύο ομάδες, κράτησε μέχρι το 72ό λεπτό όπου με κοντινό πλασέ και ύστερα από σέντρα από τα δεξιά οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν τη νίκη, γράφοντας το 1-3.

Ένα σκορ που μας αφήνει στην 7η θέση, και μας κρατάει για 5 αγωνιστικές μακρυά απ΄τις νίκες.

Δε μπορούμε να φανταστούμε ότι θα έχει και συνέχεια όλο αυτό και άμεσα από την επόμενη αγωνιστική κι όλας, πρέπει να επανέλθουμε τουλάχιστον στα θετικά αποτελέσματα, για να κλείσει η χρονιά πιο ευχάριστα, πιο αισιόδοξα.
Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την ομάδα του Γαλατσίου.