• 9) Πετρόπουλος
  • 10) Γουδέλης (46' Ζαχαριάς)
  • 11) Λαμπράκης (29' Κολοκοτρώνης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Φτάσαμε λοιπόν στην 30ή και τελευταία αγωνιστική, και έμελλε να φτάσουμε ως εδώ για να δούμε τόσα πολλά γκολ απ' την ομάδα μας. Σίγουρα υπήρχε μια γενική χαλάρωση λόγω τελευταίας αγώνιστικής και λόγω του ότι δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, όμως η ομάδα μας έδειξε περισσότερο πάθος και θέληση, και φυσική απόλυτη ευστοχία, αφού επί της ουσίας άλλες ευκαιρίες πέρα από τα γκολ δεν είχαμε!

Το ότι θα γινόταν ανοιχτό παιχνίδι φάνηκε από τα πρώτα λεπτά, κι όταν λέμε πρώτα εννοούμε ότι στο 3ο κι όλας λεπτό το σκορ ήταν 1-1, με την γηπεδούχο ομάδα να ανοίγει το σκορ με ψηλοκρεμαστή προς τα πίσω κεφαλιά, και την δική μας ομάδα να ανιδρά σχεδόν στην αμέσως επόμενη φάση με τον Κορδά σε κοντινό πλασέ, ύστερα από απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σουτ του Πετρόπουλου.

Στο 18ό λεπτό έγινε η ανατροπή του σκορ με τον Γουδέλη να βρίσκεται τετ α τετ ύστερα από ωραίο συνδυασμό του Ψυχογιού με τον Πετρόπουλο, και με ψύχραιμο πλασέ να γράφει το 1-2.
Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 25ό λεπτό, ο Πετρόπουλος έκανε άψογη ατομική προσπάθεια αποφεύγοντας τον αντίπαλό του και στη συνέχεια ανατράπηκε με τον διαιτητή Πατεράκη να δείχνει τη λευκή βούλα, όπου ο ίδιος ο Πετρόπουλος ανέλαβε να στήσει την μπάλα και στη συνέχεια να γράψει το 1-3.

Έτσι έκλεσε το πρώτο μέρος, και στο 52ό λεπτό ήταν η σειρά του Άτταλου να κάνει το 2-3 με κοντινό σουτ, και να δώσει προς στιγμήν ένα άλλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Όμως δεν κατάφερε κάτι περισσότερο, και η ομάδα μας ήταν αυτή που πέτυχε το επόμενο γκολ με τον Κορδά στο 72ό λεπτό με κοντινό σουτ, ύστερα από φάση διαρκείας και ωραία προσπάθεια του Πετρόπουλου.

Είχαμε όμως διάθεση και για άλλο γκολ και το πετύχαμε στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Πετρόπουλο να χρίζεται και αυτός δις σκόρερ με κοντινή κεφαλιά στο 91ό λεπτό.

Επτά γκολ λοιπόν, ωραία μέρα και όμορφη ατμόσφαιρα στο γήπεδο, αφού ήταν πλημμυρισμένο από λιλιπούτειους ποδοσφαιριστές του Άτταλλου, που έδωσαν άλλο χρώμα στην εξέδρα και την γέμισαν με φωνές. Φωνές, που μόνο τέτοιες θα έπρεπε να ακούγαμε στα γήπεδα κάθε Κυριακή.

Τέλος για φέτος λοιπόν, με την ομάδα μας να καταλαμβάνει την τιμητική 6η θέση, κι ας είχε στο μεγαλύτερο μέρος της χρονιά καπαρωμένη την 5η, που επίσης τιμητική είναι και επίσης δεν δίνει κάτι παραπάνω. Με 12 νίκες, ισάριθμες ήττες, και άλλες 6 ισοπαλίες, και με γκολ 37 υπέρ και 41 κατά κλείνει ο απολογισμός μας για το 2015-2016. Σε μια καλή σε γενικές γραμμές, σεζόν για την ομάδα μας, που έδειξε τις δυνάμεις της με τους πρωπορευόμενους και αδράνησε πολλές φορές με ομάδες τις επικίνδυνης ζώνης. Δείξαμε ότι μπορούσαμε το κάτι παραπάνω, δεν δείξαμε όμως την σταθερότητα που χρειάζεται αυτό το παραπάνω. Ας το παλέψουμε και πάλι λοιπόν, με τη νέα σεζόν 2016-2017 που από Σεπτέμβριο θα εκκινήσει, για ένα σκαλοπάτι ακόμα ψηλότερα.

Μπορεί να τέλειωσαν οι αγώνες αλλά, οι προπονήσεις και κάποια φιλικά θα συνεχιστούν για την ομάδα μας για τις επόμενες 2-3 εβδομάδες, και από τότε και μετά θα έχουμε και τις πρώτες ενημερώσεις για τυχόν ανανέωσεις, μεταγραφές ή και αποχωρήσεις που θα προκύψουν.