• 9) Μάζης
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Αντωνίου (46' Κρεμμύδας)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Στον πρώτο μας επίσημο αγώνα, αυτόν του Κυπέλλου της προηγούμενης εβδομάδας, η νέα μας αυτή ομάδα που ακόμα χτίζεται, κατάφερε να πάρει την πρόκριση, πιο δύσκολα απ' ότι μπορούσε, με αντίπαλο την ομάδα του Γ.Σ. Καισαριανής στο γήπεδο της Νήαρ Ήστ.

Το πρώτο μέρος πέρασε άκαρπο για εμάς, αφού στην ουσία δεν σημειώσαμε κάποια αξιόλογη ευκαιρία, με τις όποιες καλές στιγμές να τις έχει η γηπεδούχος ομάδα, χωρίς όμως να καταφέρει να μας τρομάξει.

Το ζουμί του αγώνα ήταν όλο στο δεύτερο 45λεπτο όπου σημειώθηκαν και τα 4 γκολ, που εν τέλει έστειλαν τον αγώνα στην παράταση. Η ομάδα μας μπήκε πολύ πιο δυνατά και αποφασισμένα στο γήπεδο με την αρχή της επανάληψης και απόρροια της επιθετικής μας πίεσης ήταν να γίνει το 0-1 στο 59ό λεπτό με τον Αγγελούση να υπογράφει το πρώτο επίσημο γκολ της ομάδας μας για φέτος, ύστερα από κόρνερ του Κρεμμύδα από τα δεξιά.

Στο 76' ο Κολέζι μπήκε ωραία στην περιοχή και ανατράπηκε καθαρά από τον αντίπαλό του, με τον διαιτητή Γαβρίλη να είναι μπροστά στη φάση, και να δείχνει αμέσως το σημείο του πέναλτυ. Δυο λεπτά μετά, την εκτέλεση του ανέλαβε ο Αρχοντούλης και έγραψε το 0-2 δίνοντας μας έτσι ένα σκορ ασφαλείας δώδεκα λεπτά πριν το φινάλε.

Όμως, ένα γενικό μπλακ άουτ δύο λεπτών έφερε τα πάνω κάτω στον αγώνα, και το 0-2 έγινε 2-2 στο 81ό και στο 83ό λεπτό με δύο πανομοιότυπα γκολ. Ευτυχώς, η αδράνεια μας κράτησε μόνο δύο λεπτά και το σκορ παρέμεινε εκεί, στέλνοντας τις δύο ομάδες να λύσουν τις όποιες τους διαφορές, στην παράταση.

Εκεί και πάλι εμείς είμασταν αυτοί που ελέγχαμε και χάσαμε τις σημαντικότερες ευκαιρίες, που τη μία από αυτές ο Γουδέλης μετέτρεψε σε γκολ. Πιο συγκεκριμένα, ύστερα από πολύ ωραία σέντρα του Μπαϊραμπά, κατέβασε υπέροχα την μπάλα και με κοντινό πολύ δυνατό σουτ έγραψε το 2-3, στο 7ό λεπτό της παράτασης.

Στη συνέχεια, δημιουργήσαμε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τον Μάζη να πρωταγωνιστεί σε αυτές, αλλά και με τους γηπεδούχους να έχουν την τελευταία ευκαιρία του αγώνα, στο 30ό και τελευταίο λεπτό της παράτασης, όταν σουτ επιθετικού τους βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Μυλωνά και στη συνέχεια πέρασε έξω.

Σε γενικές γραμμές, η ομάδα μας για το χρονικό σημείο που βρισκόμαστε, έδειξε ένα καλό πρόσωπο, αισιόδοξο για τη συνέχεια. Η νίκη αυτή μας έφερε λοιπόν στο δεύτερο γύρο του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσουμε την ομάδα της Κορωνίδας, που απέκλεισε εκείνη του Εθνικού Αστέρα.

Αύριο Σάββατο λοιπόν, υποδεχόμαστε στο γήπεδο της Χωράφας, την Γαλατσιώτικη ομάδα, σ' έναν ακόμα αγώνα νοκ άουτ.