• 8) Κολέζι
  • 9) Μάζης (80' Χατζάκος)
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Αρχοντούλης

Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου και δεύτερη πρόκριση για την ομάδα μας, αυτή τη φορά σε εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ομάδα της Κορωνίδας.
Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ομάδα μας προκρίνεται στην 3η φάση του Κυπέλλου, κι έτσι θα έχει την ευκαιρία να αναμετρηθεί με μια ομάδα της Α' Κατηγορίας και να μετρήσει τις δυνάμεις της.

Το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο της Χωράφας, η ομάδα μας υποδέχθηκε αυτή της Κορωνίδας και επιβλήθηκε με το ισχνό 2-1. Και λέμε ισχνό γιατί έχασε τεράστιες και αρκετές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα αυτών τα δύο δοκάρια του Γουδέλη στο δεύτερο μέρος και το απίθανο τετ α τετ του Αντωνίου πάλι στο δεύτερο μισό.

Οι σκόρερ για την ομάδα μας ήταν οι ίδιοι ακριβώς όπως και στο πρώτο μας παιχνίδι στην Καισαριανή, μόνο που αυτή τη φορά άλλαξε η σειρά, και πρώτος άνοιξε το σκορ ο Αρχοντούλης με πέναλτυ στο 30ό λεπτό, και δεύτερος ο Αγγελούσης στο 55ό, και αν είχε καταφέρει να ευστοχήσει ο Γουδέλης θα είχαμε απόλυτη επανάληψη των σκόρερ μας, με ίσως διαφορετό τελικό αποτέλεσμα.

Ενδιάμεσα από τα δύο μας γκολ, η ομάδα της Κορωνίδας είχε φέρει το ματς στα ίσα, ύστερα από λάθος της άμυνάς μας στο 42ό λεπτό.

Γενικότερα, η ομάδα μας και πάλι έδειξε μια καλή εικόνα παρά τις απουσίες της, δείχνοντας ότι κατά έναν βαθμό την ετοιμότητά της.

Επόμενος αγώνας για το Κύπελλο, την Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου στο γήπεδο του Χαϊδαρίου, με αντίπαλο την τοπική ομάδα, και το Σάββατο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα αντιμετωπίσουμε την ομάδα του Αγίου Δημητρίου, σε έναν ακόμα αγώνα εκτός έδρας.