• 8) Λουκάκης
  • 9) Μάζης
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Μπαϊραμπάς

Στον πρώτο εντός έδρας αγώνα μας για φέτος, η ομάδα μας παραχώρησε ισοπαλία σε εκείνη του Παράδεισου Αμαρουσίου, στην έδρα μας στο γήπεδο της Χωράφας με σκορ 1-1.
Το σκορ πολύ εύκολα θα μπορούσε να ήταν διαφορετικό, και να είχε ανέβει κατακόρυφα ο δείκτης τους σκορ, αν οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική τους προσπάθεια.

Αν κάτσει κανείς να δει τις ευκαιρίες που χάθηκαν, δύσκολα θα αποφασίσει για το ποια από τις δύο ομάδες έχασε βαθμούς και για το ποια από τις δύο τελικά παραχώρησε την ισοπαλία.

Πολύ νωρίς, και συγκεκριμένα στο 4ό λεπτό, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με ένα σουτ από τα 35 μέτρα, όπου ο αντίπαλος επιθετικός είδε τη μπάλα να καταλήγει εκεί ακριβώς που φανταζόταν, στο σημείο όπου ο Μυλωνάς αλλά και κανένας άλλος τερματοφύλακας δε θα μπορούσε να κάνει κάτι.

Όπως ήταν φυσικό, το τέρμα αυτό έδωσε ένα κλικ παραπάνω στην ψυχολογία των ποδοσφαιρστών του Παράδεισου, όμως η ομάδα μας ήταν αυτή που βρήκε τον τρόπο να απαντήσει και μάλιστα αρκετά γρήγορα.
Στο 23ό λεπτό, μια άψογη μπαλιά του Κολέζι από τη γραμμή του κέντρου, βρήκε στα αριστερά τον Μπαϊραμπά που εκείνη τη στιγμή έκανε την κίνηση προς την περιοχή των αντιπάλων, όπου κατέβασε την μπάλα με ωραίο τρόπο και με ένα ακόμα καλύτερο ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε τη μπάλα να αναπαυτεί στην αντίπαλη εστία και να γράψει το 1-1.

Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους Ζαχαράκης και Μάζης, βρέθηκαν μια ανάσα από το να δώσουν το προβάδισμα στην ομάδα μας, όμως η κεφαλιά του πρώτου, και το πλασέ (που βρήκε σε αντίπαλο) του δεύτερου, για λίγα εκατοστά αστόχησαν και πέρασαν δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στο δεύτερο μισό, Λουκάκης και Μπαϊραμπάς, βρέθηκαν φάτσα με το τέρμα και με το 2-1, όμως και πάλι είδαν τη μπάλα να καταλήγει πάνω και δίπλα από τα δοκάρια των αντιπάλων, αντίστοιχα. Οι ευκαιρίες όμως που σπατάλησαν οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία δεκαπέντα λεπτά, χαρακτηρίζονται και ως άχαστες αφού χαρακτηριστικά, στο 77ό λεπτό ο αντίπαλος επιθετικός με πλασέ προ κενής εστίας έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δεξί μας κάθετο δοκάρι, στη μεγαλύτερη ίσως στιγμή του παιχνιδιού.

Γενικότερα, αν και εμείς είμασταν αυτοί που ελέγχαμε το παιχνίδι και συνολικά χάσαμε τις περισσότερες ευκαιρίες, η ομάδα του Παράδεισου είχε τις πιο κλασσικές. Βάσει των δυνατοτήτων της, η ομάδα μας δεν έπιασε κάποιο ικανοποιητικό επίπεδο απόδοσης και το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να κριθεί και ως δίκαιο.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε την ομάδα της Ειρήνης Πετρούπολης, στο γήπεδο Γ' Πετρούπολης το Σάββατο 8 Οκτωβρίου.