• 9) Μάζης
  • 10) Γουδέλης (67' Κρεμμύδας)
  • 11) Αντωνίου (46' Αρχοντούλης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Και η πρώτη εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας στο φετινό πρωτάθλημα είναι γεγονός! Στον αγώνα της Κυριακής με αντίπαλο την ομάδα της Λυκόβρυσης, η ομάδα μας επιβλήθηκε με 2-1, ανατρέποντας το 0-1 που έγινε στο 19ό λεπτό.

Με τη φιλοξενούμενη ομάδα να προηγείται, σχετικά νωρίς, και υπό το φάσμα μιας ακόμα απώλειας, η ομάδα μας κατάφερε για ακόμα μια φορά να διατηρήσει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού, κι αυτή τη φορά (μία από τις ελάχιστες) με τη βοήθεια της τύχης να πετύχει τη δεύτερή της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Όπως προείπαμε λοιπόν η ομάδα της Λυκόβρυσης, άνοιξε πρώτη το σκορ με κοντινό σουτ σε τετ α τετ στο 19ό λεπτό, με την δική μας ομάδα να απαντάει με δύο μεγάλες ευκαιρίες από τον Αγγελούση και τον Μπαϊραμπά, με τον δεύτερο να χρίζεται πάλι σκόρερ στο 45ό λεπτό, με ένα πολύ ωραίο σε δημιουργία γκολ.

Πιο συγκεκριμένα, την κάθετη πάσα του Γουδέλη, υποδέχτηκε ο Καρανικόλαος που με πολύ ωραία προσπάθεια από τα αριστερά, πάτησε στην αντίπαλη μικρή περιοχή και με ωραίο γύρισμα βρήκε τον επερχόμενο Μπαϊραμπά, ο οποίος με πολύ δυνατό κοντινό σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα, και έστελε τις ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, δεν θα ήταν περιττό να λέγαμε, ότι είδαμε το απόλυτο τίποτα από πλευράς φάσεων και ευκαιριών, και από τις δύο ομάδες, με την δική μας να πατάει καλύτερα και πάλι να έχει τον έλεγχο, αλλά να μη μπορεί να εκφράσει τις επιθετικές της αρετές.

Αφού δε μπορέσαμε εμείς όμως, η ευκαιρία είπε να έρθει μόνη της και έτσι μετά ένα βολέ του Μυλωνά στο 80ό λεπτό, ένας αντίπαλος αμυντικός είδε τη μπάλα να έρχεται από ψηλά, και στην προσπάθειά του να την σταματήσει, χρησιμοποιήσε το χέρι του, αναγκάζοντας τον διαιτητή Μαχαίρα να υποδείξει άμεσα το σημείο του πέναλτυ, δίχως την ένσταση κανενός.

Την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Αρχοντούλης, που με ψύχραιμο και δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα, ψηλά στον ουρανό τον αντίπαλων διχτύων και έγραψε το 2-1.

Και τα υπόλοιπα λεπτά δεν έκρυβαν κάτι και έτσι οι καλές στιγμές στο παιχνίδι, παρέμειναν λίγες όσες ήταν και στην υπόλοιπη διάρκειά του.

Κρατόντας την ουσία, που είναι οι τρεις βαθμοί, είμαστε ικανοποιημένοι, αλλά μόνο με αυτό μπορούμε να είμαστε. Συνεχίζουμε και πάμε παρακάτω, που μας περιμένει ακόμα πιο δύσκολη συνέχεια.

Επόμενη αγωνιστική, θα βρεθούμε στο γήπεδο της Αλεπότρυπας, για να αντιμετωπίσουμε την ομάδα της Αθηναϊδας.