• 9) Αργύρης
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Λουκάκης
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις

Μια βαριά ήττα, στην οποία φορτωθήκαμε με 5 γκολ και η οποία ήταν απαρχή πολλών γεγονότων για την ομάδα μας, ήταν το αποτέλεσμα του Σαββατιάτικου αγώνα, στο γήπεδο της Κυψέλης, με αντίπαλο την ομάδα της Αθηναϊδας.

Η ομάδα μας δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο γι' αυτό το παιχνίδι, κι αν μπήκε δεν ήταν έτοιμη για να αντιμετωπίσει τις όποιες συνθήκες έχει ένας αγώνας σε αυτό το γήπεδο.

Και πως να μπει δηλαδή, όταν στο 2ό κι όλας λεπτό βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο και με ένα γκολ παθητικό, απόρροια μιας στιγμιαίας αδράνειας της άμυνάς μας.
Χωρίς να υπάρχει λόγος να κάνουμε παραπάνω ανάλυση στα γεγονότα του αγώνα, να πούμε απλά ότι μπήκαμε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 3-0, και δέκα λεπτά αφού βγήκαμε έγινε και το 4-0 με ένα πέναλτυ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Μάζης απλά μείωσε σε 4-1, και στο 70' έγινε και το τελικό 5-1, για μια ομάδα που δε θύμιζε σε τίποτα τον Φοίνικα που έχουμε ονειρευτεί από τις αρχές τις χρονιάς.

Η ήττα αυτή λοιπόν, είχε σαν άμεση συνέπεια την αποχώρηση του προπονητή της ομάδας μας Κου Ζαμπέτα, και την απρόσμενη αποχώρηση του για χρόνια, αρχηγού της ομάδας μας Παύλου Ψυχογιού, για διαφορετικούς λόγους ο καθενας χωριστά.

Περάσαν ήδη έξι ημέρες από τον αγώνα αυτόν, και η ομάδα μας μπήκε, ως όφειλε σε νέα μονοπάτια γυρίζοντας σελίδα, με το νέο της προπονητή Γιώργο Λαζάρου, να ετοιμάζει ήδη τους ποδοσφαιριστές μας για τον δύσκολο Κυριακάτικο αγώνα με αντίπαλο την ομάδα της Καισαριανής, στο γήπεδο της Χωράφας.