• 9) Αντωνίου (81' Ρουμελιωτάκης)
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Μπαϊραμπάς (60' Μάζης)
Οι καλύτερες φάσεις
Στο πρώτο της παιχνίδι με τον νέο της προπονητή, Γιώργο Λαζάρου στον πάγκο της, και μετά την βαριά ήττα από την Αθηναϊδα, η ομάδα μας υποδέχθηκε εκείνη του Γ.Σ. Καισαριανής και έφερε ένα αποτέλεσμα που φέρνει συνήθως μία με δύο, το πολύ, φορές το χρόνο.

Λευκή ισοπαλία, σ' ένα παιχνίδι με πολύ λίγες φάσεις, από δύο ομάδες που έμοιαζαν ισάξιες στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, και έχασαν από μία πολύ μεγάλη ευκαιρία στα τελευταία τρία λεπτά, η δική μας με τον Γουδέλη στο 87', όταν από πολύ ωραία πάσα με το κεφάλι του Λαμπράκη δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, και τρία λεπτά μετά ο Μυλωνάς απάντησε με τον ίδιο τρόπο στην αντίστοιχη ευκαιρία των φιλοξενουμένων, διατηρώντας το 0-0 που έμοιαζε τελικά το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Το παράξενο και αξιοσημείωτο γεγονός του αγώνα ήταν ότι ο διαιτητής Κόκορης, κράτησε μόλις 15 δευτερόλεπτα καθυστέρηση στο δεύτερο μέρος, παρότι έγιναν και οι έξι αλλαγές, μη δίνοντας την ευκαιρία και στις δύο ομάδες να πετύχουν αυτό που δεν κατάφεραν για τα προηγούμενα ενενήντα λεπτά!

Αν έπρεπε να κάνουμε έναν απολογισμό για το συγκεκριμένο αγώνα, τότε αυτός μάλλον θετικός θα ήταν, αφού η εικόνα της ομάδας μας ήταν αρκετά ικανοποιητική, αν και της έλειψε το σημαντικότερο όλων, το γκολ. Παρουσιαστήκαμε σοβαροί, πολύ προσεχτικοί με συγκεκριμένο σχέδιο που το τηρήσαμε καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ελπίζοντας να συνεχίσουμε με αυτή τη φιλοσοφία, πάμε για την επόμενη αγωνιστική, όπου θα κληθούμε να αντιμετωπίσουμε την ομάδα της Χρυσούπολης, στο δικό της γήπεδο, λίγα μέτρα μακριά από το δικό μας.