• 9) Μάζης
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Μπαϊραμπάς (46' Αγγελούσης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Πέρασαν 4 ημέρες από τον αγώνα της Κυριακής για να χωνέψουμε το τελικό αποτέλεσμα και να συνειδητοποιήσουμε πως δεν είμασταν εμείς αυτοί που έφυγαν με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο της Χωράφας. Το 0-1 είναι ένα σκορ που πολλές φορές δηλώνει ότι η νικήτρια ομάδα έκλεψε τη νίκη μέσα στην έδρα της άλλης, και στην δική μας αυτή περίπτωση βρίσκει την απόλυτη εφαρμογή του.

Και πως να μην είναι αλήθεια όταν μόνοι μας κλωτσήσαμε τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε, χάνοντας γκολ που δεν πρόκειται ποτέ να ξαναχαθούν μαζεμένα σε έναν αγώνα, και από την άλλη δεχόμενοι ένα τέρμα που δύσκολα το βλέπει κανείς στα ερασιτεχνικά γήπεδα.

Πιο συγκεκριμένα, όταν στο 30ό λεπτό ο Γουδέλης έστρωσε στον Μπαϊραμπά που βρέθηκε αφύλαχτος και πρόσωπο με πρόσωπο με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, δεν κατάφερε να τον νικήσει και έστειλε τη μπάλα πάνω στο κορμί του. Ένα λεπτό μετά ακριβώς, η φιλοξενούμενη ομάδα, ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ, με ένα μονοκόμματο σουτ εντός περιοχής ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό είχαμε τη μεγαλύτερη ευκαιρία μας με τον Γουδέλη να κερδίζει πέναλτυ, να το εκτελεί και να τον νικά ο αντίπαλος τερματοφύλακας, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να επανέλθουμε άμεσα στο παιχνίδι.
Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, άλλη μία επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ από τον Γουδέλη αποοβίστηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Και στο δεύτερο μισό, εμείς ελέγχαμε και είχαμε κάποιες υπόνοιες για γκολ χωρίς όμως κάτι το αξιοσημείωτο, από την άλλη η ομάδα των Ιλισίων κράτησε επάξια το μοναδικό γκολ που σημείωσε, χωρίς να έχει δημιουργήσει παραπάνω από μία ευκαιρία σε όλο τον αγώνα.

Η ακόμα μεγαλύτερη μας στιγμή ήρθε στο 88ό λεπτό, όταν μια πολύ ωραία μπαλιά του Γιουλβανίδη, βρήκε άψογα τον Γουδέλη μέσα στην περιοχή που κατέβασε τη μπάλα και είχε μπροστά του μόνο τον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως θέλοντας να σουτάρει με όλη του τη δύναμη, έκανε ένα σουτ που πέρασε δύο περίπου μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των Ιλισίων, στέλνοντας τις καρδιές των φίλων των Ιλισίων στις θέσεις τους.

Κι αν δε μπορείς λένε να πάρεις έναν αγώνα, κοίταξε να μην τον χάσεις και εμείς τελικά δεν καταφέραμε την Κυριακή, τίποτα απ' τα δύο, αλλά ακόμη και η ισοπαλία δεν θα μας αρκούσε και δεν θα μας άξιζε επ ουδενί.

Προχωράμε και κοιτάμε στα επόμενα παιχνίδια, που η συνέχεια μοιάζει δύσκολη, και εμείς ήδη από την Δευτέρα προετοιμαζόμαστε γι' αυτήν.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε τα Βριλήσσια, στην πόλη τους.