• 9) Αντωνίου
  • 10) Γουδέλης
  • 11) Μπαϊραμπάς (74' Λαμπράκης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Την τέταρτη της ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα, σημείωσε η ομάδα μας το Σάββατο στο γήπεδο των Βριλησσίων με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα. Τέταρτη φορά ισόπαλοι λοιπόν μέσα σε δέκα αγωνιστικές, και τις τρεις από αυτές με το ίδιο σκορ, αυτό που επαναλήφθηκε και το Σάββατο, το 1-1.

Μπορεί τις προηγούμενες δύο φορές ο αντίπαλος να είχε προηγηθεί και εμείς να καταφέραμε να ισοφαρίσουμε, προχθες όμως έγινε το αντίθετο, με την ομάδα μας να μπαίνει πρώτη στο σκορ, και συγκεκριμένα στο 33ό λεπτό μετά από ωραίο πλασέ του Μάζη, από το ύψος του σημείου του πέναλτυ. Γενικότερα το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς αφού στο 2ό κι όλας λεπτό ο Μάζης κέρδισε πέναλτυ, που δυστυχώς για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δεν καταφέραμε να το εκμεταλλευτούμε, αφού ο Κολέζι που ανέλαβε να το εκτελέσει, έστειλε τη μπάλα ένα-δύο μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Μέχρι τη στιγμή του γκολ και οι δύο ομάδες είδαν δύο προσπάθειες τους να καταλήγουν στο δοκάρι, η μεν γηπεδούχος μετά από σέντρα σουτ στο 17ό λεπτό, όπου η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι, και η δική μας ομάδα με μια προσπάθεια του Μπαϊραμπά από τα αριστερά που έστειλε τη μπάλα στη συμβολή των δοκών, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα, μετά από μία πολύ ωραία προσπάθεια του Μάζη, ο Αντωνίου έπιασε ένα δύσκολο γυριστό πλασέ στον αέρα και έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας των Βριλησσίων.

Η γενική εικόνα του πρώτου μέρους, έδειχνε την δική μας ομάδα ανώτερη στους περισσότερους τομείς και φυσικά σαν αποτέλεσμα της πολύ καλής μας παρουσίας ήταν το γκολ, με το οποίο πήγαμε και στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, η κατάσταση ισορρόπησε και επί της ουσίας δεν απειλήσαμε τους αντιπάλους μας, που είχαν κάποιες καλές στιγμές και πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης αρκετά νωρίς, και συγκεκριμένα στο 53ό λεπτό με μια άπιαστη εκτέλεση φάουλ.

Αν και απόμεναν 40 γεμάτα λεπτά παιχνιδιού δεν άλλαξε το παραμικρό και οι δύο ομάδες περιορίστηκαν στο ισόπαλο 1-1 που αν σκεφτεί κανείς το χαμένο μας πέναλτυ και την μεγάλη ευκαιρία του Αντωνίου, εμάς αφήνει με το παράπονο.

Συνεχίζουμε λοιπόν για να κάνουμε τα παράπονά μας χαρές και πάλι, και να μπούμε στον δρόμο των επιτυχιών που αξίζει και πρέπει να έχει αυτή η ομάδα.

Επόμενη αγωνιστική υποδεχόμαστε την ομάδα του Κεραυνού Πετρούπολης στο γήπεδο της Χωράφας.