• 9) Μπαϊραμπάς (64' Χαμοσφακίδης)
  • 10) Καλαμοτουσάκης
  • 11) Ζαχαράκης
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Αν την προηγούμενη εβδομάδα γράψαμε ότι, στον αγώνα με τον Άγιο Δημήτριο, είδαμε το Φοίνικα που θέλουμε να βλέπουμε, αυτή την αγωνιστική στο γήπεδο των Μελισσίων, είδαμε σε 10 λεπτά να γκρεμίζονται όσα οι ίδιοι μας οι ποδοσφαιριστές είχαν δημιουργήσει τα προηγούμενα 58 λεπτά πριν τα καταστροφικά αυτά 10 λεπτά, που έκρυβαν για εμάς, τρία γκολ και μια αποβολή.

Το πολύ ωραίο γκολ του Ζαχαράκη στο 18ό λεπτό, μετά την εξαιρετική μπαλιά του Μπαϊραμπά, σε μια αντεπίθεσή μας, μας έδινε το προβάδισμα και βάσει της εικόνας του αγώνα, μια εώς ένα σημείο, δικαιολογημένη ασφάλεια, που φυσικά ποτέ δε μπορείς να έχεις όταν το σκορ είναι στο εύθραστο 0-1.

Κι αν απέναντι μας ήταν μια ομάδα, που δεν μας απείλησε, μια ομάδα που δεν έδειξε να θέλει κάτι συγκεκριμένο από το παιχνίδι, κι όμως ευτύχησε να βάλει τρία γκολ σε 11 λεπτά και να κάνει το 0-1 του πρώτου μέρους 3-1. Απλά εκμεταλλεύτηκε τα δικά μας δώρα, και χωρίς να ιδρώσει, έφτασε στο απίστευτο 3-1. Όχι φυσικά πως και εμείς αξίζαμε κάτι ιδιαίτερο, γιατί αν είμασταν η ομάδα της προηγούμενης αγωνιστικής δεν θα συζητάγαμε τώρα για τα δώρα και τα παιδικά μας λάθη.

Στο 58ό λεπτό, μετά από πλάγιο δεν μπόρεσε κανένας αμυντικός μας να διώξει τη μπάλα και ούτε να ανακόψει τον αντίπαλο επιθετικό που πήρε τη μπάλα, γύρισε σε ένα σημείο, όπου ο συμπαίκτης του ήταν αφύλαχτος και εύκολα έκανε το 1-1.
Τέσσερα λεπτά μετά, ένα φάουλ σαν "μπασκετικό τρίποντο" έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα του Παράδεισου, και πέντε λεπτά μετά, είχαμε την απευθείας αποβολή του Μυλωνά, και την υπόδειξη πέναλτυ εις βάρος μας, αφού έσπρωξε εντός περιοχής αντίπαλό του. Η εκτέλεση του πέναλτυ ήταν εύστοχη και η γηπεδούχος ομάδα σημείωσε τρία γκολ σε έναν αγώνα που πολύ λογικά θα μπορούσε να λήξει χωρίς τέρματα.

Προχωράμε όμως, γιατί η κατάσταση και η στιγμή δεν επιτρέπει να γυρίζουμε πίσω. Άμεσα πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι και να επιστρέψουμε στις καλές και νικηφόρες εμφανίσεις.

Επόμενη αγωνιστική, υποδεχόμαστε στην έδρα μας την ομάδα της Ειρήνης Πετρούπολης.