• 10) Γιουλβανίδης (80' Μουράτης)
  • 11) Καλαμοτουσάκης (73' Χαντζάκος)
Σαν μαχητές
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Την ανάσα που χρειαζόμασταν πήραμε σήμερα το απόγευμα στο κομβικό παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα των Βριλησσίων. Αποφασισμένοι εδώ και ημέρες για το τι έπρεπε να κάνουμε, και έχοντας στο μυαλό μας ένα μόνο αποτέλεσμα, μπήκαμε στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου της Χωράφας, που δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός μοιάζει όλο και πιο πολύ με στίβο μάχης και όχι με γήπεδο ποδοσφαίρου.

Πρώτοι στις μονομαχίες, πρώτοι στον αέρα και πρώτοι στο σκοράρισμα, δεν αφήσαμε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο, που σημειωτέον τελείωσε τον αγώνα με 2 αποβολές στο 51ό και στο 68ό λεπτό αντίστοιχα.

Το σκορ άνοιξε και έκλεισε ο Ρουμελιωτάκης με έναν παρόμοιο τρόπο, αφού και στις δύο περιπτώσεις το έκανε με άψογες εκτελέσεις φάουλ, στο 24ό και στο 69ό λεπτό ενώ το 2-0 είχε κάνει με κεφαλιά ο Δουληγέρης με αρκετή δυσκολία και μετά από σέντρα του Μάζη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μία - δύο καλές στιγμές στις λίγες γενικότερα που σημειώθηκαν σε όλο το ματς και από τις δύο ομάδες, και έτσι ο Κομινάκης στην επανεμφάνισή του με την ομάδα μας, ύστερα από 3 χρόνια δεν χρειάστηκε να επέμβει σε ιδιαίτερα δύσκολες στιγμές.

Τεράστιας σημασίας και ψυχολογικής τόνωσης νίκη λοιπόν για την ομάδα μας, σε έναν αγώνα που τα νεύρα και οι εντάσεις στον αγωνιστικό χώρο δεν ήταν λίγες, εξ ου και οι δύο αποβολές που είχαν οι φιλοξενούμενοι.

Ένα καλό βήμα λοιπόν έγινε και αυτό πρέπει να το διαφυλάξουμε για τη συνέχεια και πάνω σε μια τέτοια φιλοσοφία να πορευτούμε στους εναπομείναντες πέντε αγώνες που μένουν για να κλείσει η χρονιά.

Επόμενη αγωνιστική, σε ένα από τα πιο μεγάλα ντέρμπι της χρονιάς και στο τελευταίο ματς πριν την διακοπή για το Πάσχα, η ομάδα μας θα φιλοξενηθεί από εκείνη του Κεραυνού Πετρούπολης στο γήπεδο Γ' της Πετρούπολης.