• 9) Δουληγέρης
  • 10) Γιουλβανίδης (76' Χαντζάκος)
  • 11) Καλαμοτουσάκης
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Ήταν ένα ματς στο οποίο έπρεπε να φύγουμε αλώβητοι, να αποσπάσουμε τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας για να διατηρήσουμε την απόσταση που είχαμε από την αντίπαλη ομάδα του Κεραυνού. Πλέον δεν υπάρχουν πολυτέλειες και κάθε βαθμό πρέπει να τον κυνηγάμε μέχρι το τέλος.

Μπήκαμε πολύ δυνατά στον αγώνα, όπως δυνατά μπήκε και η γηπεδούχος ομάδα, προμηνύοντας από το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή Στάμου, ότι θα ακολουθήσει ένα ματς γεμάτο πάθος και ένταση, ανάμεσα σε δύο ομάδες που τα έπαιζαν όλα για όλα.

Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία την είχαμε εμείς, όταν ο Μάζης στο 7ό λεπτό δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και ενώ ο αντίπαλος τερματοφύλακας είχε ήδη πέσει στο έδαφος. Κάποια πολύ καλά σουτ που πέρασαν δίπλα από τα δοκάρια μας είχε και η ομάδα του Κεραυνού και αυτοί ευτύχησαν να πανηγυρίσουν πρώτοι, αφού με ατομική ενέργεια ο επιτιθέμενός της ομάδας της Πετρούπολης, έγραψε το 1-0 νικόντας τον Κομινάκη και την άμυνά μας στο 19ό λεπτό της συνάντησης.

Οι δυνατές μονομαχίες συνεχίστηκαν, με την ομάδα μας να προσπαθεί και να βρίσκεται άλλες τρεις φορές πρόσωπο με πρόσωπο με την ισοφάριση αλλά να μην τα καταφέρνει και να σπαταλάει απίθανες ευκαιρίες, συγκεκριμένα στο διάστημα μεταξύ 60' - 65' όπου οι Ζαχαράκης, Γιουλβανίδης και Δουληγέρης είδαν τις προσπάθειές τους να περνάνε χιλιοστά δίπλα και πάνω από τα δοκάρια της αντίπαλης εστίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που εκμεταλλεύτηκαν ένα λάθος μας στην άμυνα και με εύκολο τρόπο έγραψαν το 2-0 στο 75ό λεπτό. Το γκολ για την ομάδα μας ήρθε, λίγο αργά αλλά ήρθε όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καλαμοτουσάκη ο Αγγελούσης μπήκε με κεφαλιά μέσα στην αντίπαλη εστία και μείωσε σε 2-1.

Δεν μπορεί να πει κανείς ότι δεν είχαμε πάθος γι' αυτό το παιχνίδι, το θέλαμε τόσο πολύ όσο και ο αντίπαλος αλλά τα λάθη μας στην τελική προσπάθεια και σε δύο στιγμές στην άμυνα μας στέρησαν τη νίκη. Εκεί όμως κρίνονται τα παιχνίδια, στην ψυχραιμία.

Και για να έχουμε ψυχραιμία χρειαζόμαστε και καλή ψυχολογία, που θα έρθει, αφού ελπίζουμε η διακοπή αυτή για τις Πασχαλινές ημέρες να μας φέρει αυτό που μας λείπει για το κρίσιμο φινάλε του φετινού πρωταθλήματος.

Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή στις 23 του μηνός όπου υποδεχόμαστε την ομάδα της Νέας Ιωνίας, σε ένα ακόμα παιχνίδι χωρίς αύριο.