• 9) Μάζης
  • 10) Ρώϊμπας
  • 11) Λαζάρ (92' Μουγιακάκος)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις

Τη χαρά της νίκης γεύτηκε και πάλι η ομάδα μας, ύστερα από πέντε άκαρπες αγωνιστικές, στις οποίες η φτωχή μας συγκομιδή ήταν μόλις δύο βαθμοί. Με δεδομένο τις 9 απουσίες ποδοσφαιριστών μας, οι επτά εξ' αυτών λόγω τραυματισμών, ο Γιώργος Λαζάρου είχε από πριν πολύ συγκεκριμένες επιλογές για τον αγώνα αυτόν.

Το ότι η ομάδα του Χαλκηδονικού, είναι ουραγός του ομίλου μας δεν φάνηκε, και κυρίως στις επιθετικές προσπάθειες που δημιούργησε. Είχε ευκαιρίες για κάποιο γκολ, που λόγω των έγκαιρων δικών μας αμυντικών επεμβάσεων δεν σημειώθηκε.
Το πρώτο μέρος έκρυβε τις πιο σημαντικές στιγμές, αφού εκεί είδαμε το 0-1 και δύο δοκάρια, όλα από την ομάδα μας.

Το πρώτο δοκάρι ήρθε από εκτέλεση φάουλ του Καρανικόλαου, στο 7ό λεπτό και το δεύτερο από κεφαλιά του Σκεπετάρη στο 41ό λεπτά ύστερα από κόρνερ. Πριν το πρώτο μας δοκάρι, ένα πολύ ωραίο σουτ του Χιώτη πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας, μόλις στο 4ό λεπτό. Τη λύση τελικά την έδωσε ο Λαζάρ, όταν με ωραία ατομική προσπάθεια στο 33ό λεπτό, έφερε τη μπάλα στο καλό του πόδι και με σουτ στην κλειστή γωνία, έγραψε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, είχαμε ένα μεγάλο κενό διάστημα, στο οποίο δεν καταφέραμε να κρατήσουμε μπάλα και η γηπεδούχος ομάδα βρήκε χώρους να μπει στην περιοχή μας, ευτυχώς όμως χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία. Στο 84ό λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-1, είδαμε για 4ο συνεχόμενο παιχνίδι να μας ακυρώνετε γκολ.
Ο "σκόρερ" ήταν ο Λαζάρ, ύστερα από έξοχη ασίστ του Κολιούλη, ο οποίος Λαζάρ για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική βλέπει τον επόπτη να του ακυρώνει γκολ.

Δεν μείναμε όμως εκεί, αφού το γκολ αυτό που δεν μέτρησε, μας ξύπνησε και έτσι στο 89ό λεπτό, ο Γιουλβανίδης έβγαλε μπαλιά για τον σκόρερ του πρώτου μας γκολ, κι εκείνος με ψηλοκρεμαστή λόμπα δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-2, πετυχαίνοντας έτσι, για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, δύο γκολ.

Κάπου εκεί τελείωσε ουσιαστικά και η όποια αγωνία υπήρχε, αφού τα επόμενα λεπτά ήταν καθαρά διαδικαστικά. Η νίκη ήρθε, ο στόχος επετεύχθη και οι τρεις βαθμοί που ψάχναμε για πάνω από ένα μήνα, προστέθηκαν στην εξίσωση του βαθμολογικού πίνακα.
Επόμενη αγωνιστική, θα αντιμετωπίσουμε στο γήπεδο της Χρυσούπολης την ομάδα του Κολωνού.