• 8) Καλαμοτουσάκης (80' Κουμπούρος)
  • 9) Λαζάρ
  • 10) Μουράτης (76' Κούρτης)
  • 11) Μακρής
Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η ομάδα μας την Κυριακή το πρωϊ, από το γήπεδο των Ορυζόμυλων, όπου αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2 σκορ, κόντρα στην ομάδα της Αγίας Ελεούσας. Για άλλη μια φορά φέτος, πληρώσαμε τα λάθη μας και δώσαμε δικαιώματα σε ένα παιχνίδι στο οποίο φαινόταν ότι το ελέγχαμε.

Από νωρίς μπήκαμε μπροστά στο σκορ, και συγκεκριμένα στο 5ό λεπτό όταν ο Λαζάρ με κοντινό πλασέ, πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ύστερα από πολύ ωραία προσπάθεια και σουτ του Χιώτη από τα δεξιά.
Στο πρώτο μέρος δεν κινδυνεύσαμε και μάλιστα προς το τέλος του είχαμε δύο πολύ καλές στιγμές με ένα φάουλ του Λαζάρ και μια κοντινή κεφαλιά του Σκεπετάρη που αποσοβίστηκε πάνω στη γραμμή.

Η ανατροπή του σκορ έγινε στο δεύτερο μέρος και σε διάστημα δύο λεπτών, από πανομοιότυπες στημένες φάσεις, στο 55' και στο 57' αντίστοιχα όπου και μετέτρεψαν το υπέρ μας 0-1, σε 2-1. Από το σημείο αυτό και για 10-15 λεπτά η γηπεδούχος ομάδα της Αγίας Ελεούσας, με την ψυχολογία της στα ύψη, δημιούργησε 2-3 καλές στιγμές στα καρέ μας που ευτυχώς δεν μεταφράστηκαν σε γκολ.

Το γκολ τελικά το πετύχαμε εμείς, στο 83ό λεπτό και πάλι με τον Λαζάρ με κοντινό πλασέ, ύστερα από πολύ ωραία προσπάθεια και σέντρα του Καμαρέτσου από τα δεξιά. Έχοντας τότε γυρίσει υπέρ μας η ψυχολογία, πιέσαμε για την ολική ανατροπή και φτάσαμε πιο κοντά απ' όσο μπορούσαμε στο 93ό λεπτό, όταν σε μια φάση καρμπόν με το δεύτερο μας γκολ ο Λαζάρ για χιλιοστά δεν έβαλε την προβολή όπως θα ήθελε και είδε τη μπάλα να καταλήγει λίγα εκατοστά εκτός εστίας.

Με τη φάση αυτή τελείωσε ο αγώνας που για το μομέντουμ και μόνο που συνέβησαν όλα αυτά, μας αφήνει μια πικρή γεύση που φτάσαμε τόσο κοντά σε ένα τρίποντο και για κάποια χιλιοστά δεν το καταφέραμε.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε στο γήπεδο της Χρυσούπολης την ομάδα της Αλσούπολης, την Κυριακή στις 12.

georgiou katerina  magkali tasioulis   logo sm 400x400