• 10) Λαζάρ
  • 11) Μάζης (88' Κούρτης)
Σοκ στο 92'
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Άσχημο φινάλε (και αρχή) είχε για την ομάδα μας, το Κυριακάτικο παιχνίδι απέναντι στην ομάδα της Αλσούπολης, όπου χάσαμε δύο βαθμούς, χωρίς να καταλάβουμε το πως. Γιατί όταν είσαι συντριπτικά ανώτερος, χάνεις απίστευτες ευκαιρίες να διευρύνεις το σκορ και έχεις στα χέρια σου μια νίκη που την αξίζεις μέχρι το τέλος, και την χάνεις για λίγα δευτερόλεπτα, με τον τρόπο που την χάσαμε εμείς, είναι πραγματικά αυτό που λένε δεν ξέρεις από που σου ήρθε.

Δεύτερο λεπτό του αγώνα και μια κακή εκτίμηση του - πολύ καλού σε όλο το παιχνίδι, και γενικότερα φέτος - Τσιρώνη, χάρισε στην ομάδα της Αλσούπολης ένα προβάδισμα από το πουθενά. Δεν έγινε και κάτι όμως αφού πέντε λεπτά μετά ο Λαζάρ ήταν εκεί στην πολύ καλή και δύσκολη μπαλιά του Γιουλβανίδη, έβαλε το πόδι του με κίνδυνο να τραυματιστεί και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 41ό λεπτό ο Κολέζι παίρνει τη μπάλα από ωραία μακρινή μπαλιά του Τελίδη και με άψογη πλασαριστή ασίστ, βλέπει την κίνηση του Λαζάρ και τον βγάζει τετ α τετ, εκείνος ξέρει τι πρέπει να κάνει και το κάνει χωρίς πολλά πολλά, 2-1 λοιπόν και ανατροπή του σκορ σε ιδανικό σημείο, λίγο πριν πάμε στα αποδυτήρια.

Με την επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 47ό λεπτό, ο Καμαρέτσος διεισδύει από τα δεξιά με υπέροχη ατομική προσπάθεια, δοκιμάζει κοντινό σουτ που απομακρύνεται, στη συνέχεια της φάσης προσπαθεί ο Λαζάρ και στην επαναφορά ο Τελίδης αλλά κανένας τελικά δεν την στέλνει στα δίχτυα. Μέχρι το 90ό λεπτό είχαμε ακόμα τρεις πολύ καλές στιγμές, μία με ένα μονοκόμματο σουτ του Μάζη εκτός περιοχής που πέρασε εκατοστά δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας, και δύο με τον Λαζάρ που δεν μπόρεσε να κάνει αυτή τη φορά το πρώτο του χατ τρικ και να δώσει τη νίκη στην ομάδα μας.

Στο 92ό λεπτό μια εκτέλεση φάουλ από το χώρο του κέντρου για την ομάδα της Αλσούπολης, ξεγέλασε και κρέμασε τον Τσιρώνη και έγινε το τελικό και απίθανο 2-2, που μοίρασε ένα βαθμό σε εμάς και στην φιλοξενούμενη ομάδα.
Ακόμα και τώρα, τόσες ημέρες μετά, δεν τολμούμε να το πιστέψουμε, αλλά πρέπει, γιατί το πρωτάθλημα ακόμα δεν έχει φτάσει ούτε στα μισά του και έχει πολύ ανηφόρα μπροστά.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε στο γήπεδο του Καλαμακίου, την ομάδα της Νέας Σμύρνης, με την ελπίδα να χαρούμε ξανά μετά από αρκετές εβδομάδες.