• 8) Γιουλβανίδης
  • 9) Μάζης (70' Ρουμελιωτάκης)
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Χιώτης (46' Μουράτης)
Με το ευρύ 1-5 έφυγε η ομάδα μας την Κυριακή το πρωϊ από το γήπεδο του Καλαμακίου, όπου επικράτησε της αδύναμης Νέας Σμύρνης, μίας εκ των ουραγών ομάδων του ομίλου μας. Αν και είχαμε ακόμα και σε αυτό το ματς, ένα κενό διάστημα 15-20 λεπτών όπου τρομάξαμε για ενδεχόμενη ισοφάριση, βρήκαμε τη λύση και το 1-2 των λεπτών εκείνων το κάναμε εύκολα τελικά 1-5.

Για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή, στο 4ό μόλις λεπτό, ο Λαζάρ με ατομική ενέργεια, σπρίντ και σουτ, έβαλε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ. Στο 31ό λεπτό, ύστερα από πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Καρανικόλαου, ο Σκεπετάρης με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ομάδας μας, και έκανε το 0-2.

Με το σκορ αυτό πήγαμε στα αποδυτήρια και στην επανέναρξη του αγώνα, μπήκαμε κάπως νωθρά και το πληρώσαμε γρήγορα, αφού στο 47ό λεπτό, η γηπεδούχος ομάδα μείωσε σε 1-2, ενώ μέσα στα επόμενα δέκα λεπτά είχε και μία ευκαιρία για να κάνει και το 2-2.

Ξυπνήσαμε όμως και σοβαρευτήκαμε, όταν στο 75' της συνάντησης, ο Λαζάρ εκμεταλλεύτηκε μπαλιά πίσω από τη γραμμή του κέντρου και με σπρίντ πέρασε τους αντιπάλους του, βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έγραψε το 1-3. Στο 83ό λεπτό, ο Λαζάρ έκανε μια περίτεχνη προσπάθεια από τα δεξιά και γύρισε τη μπάλα στον Μουράτη που βρισκόταν λίγα μέτρα πίσω από τη γραμμή της μικρής περιοχής, σούταρε δυνατά και έγραψε το 1-4.

Ένα λεπτό μετά, ο Λαζάρ και πάλι πήρε τη μπάλα από τα αριστερά, την έφερε στο σημείο που ήθελε και με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, έγραψε το τελικό 1-5, ενώ στην τελευταία φάση του αγώνα έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει και το 1-6.

Δεν χρήζει παραπάνω κριτικής λοιπόν το συγκεκριμένο παιχνίδι, αξίζει φυσικά να θυμόμαστε την πολύ καλή και σοβαρή εικόνα που είχαμε στο μεγαλύτερο μέρος του.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε την ομάδα της Δάφνης Παλαιού Φαλήρου, στο γήπεδο Γ' της Πετρούπολης, ως γηπεδούχοι πλέον εκεί.

georgiou katerina  magkali tasioulis   logo sm 400x400