• 9) Μάζης
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Χιώτης (46' Μουράτης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Στον πολύ σημαντικό αγώνα, από βαθμολογικής και όχι μόνο άποψης, κόντρα στην ομάδα του Καματερού, η ομάδα μας δεν ήταν στο κλίμα του παιχνιδιού για το μεγαλύτερο μέρος του και μοιραία ήρθε η ήττα, δύο μήνες μετά την τελευταία μας, πάλι εντός έδρας τότε, κόντρα στον Κολωνό.

Στο πρώτο μέρος, δεν είχαμε απαντήσεις στην πίεση που μας άσκησε η φιλοξενούμενη ομάδα και έτσι βρεθήκαμε στο 18ό λεπτό να είμαστε πίσω στο σκορ με 0-1 και στο 44' να δεχόμαστε και δεύτερο γκολ, στο χειρότερο ίσως σημείο του παιχνιδιού.
Με την επανέναρξη σιγά-σιγά πήραμε χώρους και πιέσαμε και εμείς, αλλά η καλά στημένη άμυνα του Καματερού δε μας άφησε και πολλούς ανοικτούς διαδρόμους για να δημιουργήσουμε σοβαρές ευκαιρίες. Όμως στο 74ό λεπτό ο Μουράτης έκανε μια ωραία κίνηση και ανατράπηκε εντός περιοχής, με τον διαιτητή Κωσταγιάννη να καταλογίζει άμεσα το πέναλτυ.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λαζάρ που ευστόχησε και μείωσε σε 1-2, δίνοντας μας ελπίδες για τη συνέχεια. Ο ίδιος παίκτης είχε δύο καλές στιγμές ακόμα στα επόμενα λεπτά, και η μία από αυτές ήταν στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, όταν μια αρκετά καλή του εκτέλεση φάουλ, αποκρούστηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έτσι παρέμεινε το 1-2.

Δίκαιη η ήττα μας λοιπόν, αφού δεν δείξαμε την απαιτούμενη συγκέντρωση και το κατάλληλο πάθος για να πάρουμε τον συγκεκριμένο αγώνα, απέναντι στην καλύτερη ομάδα που συναντήσαμε στον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε και πάλι στο γήπεδο Γ' Πετρούπολης την ομάδα του Γ.Σ. Καισαριανής, θέλοντας να επιστρέψουμε και πάλι στις νίκες.