• 9) Μάζης
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Χιώτης (46' Μουράτης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Ούτε το βαθμό της διαφαινόμενης ισοπαλίας, δεν κατάφερε να αποκομίσει η ομάδα μας στον Κυριακάτικο αγώνα, με αντίπαλο τον Αίμο Πετρούπολης, σε ένα ακόμα κομβικό βαθμολογικά παιχνίδι που χάσαμε. Κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, η δική μας ομάδα έδειχνε να έχει το πάνω χέρι και να βρίσκει τον τρόπο, πάντα ορθολογικά, να δημιουργεί φάσεις, αλλά να μην της τελειώνει σωστά ποτέ.

Κάποια πολύ καλά σουτ του Καλαμοτουσάκη και του Μάζη στο πρώτο 20λεπτο, άγγιξαν τα δοκάρια της αντίπαλης εστίας, και έδειξαν τις προθέσεις μας, ενώ ο Κορδιάς, από θέση τετ α τετ, δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 27ό λεπτό.

Με την επανέναρξη, μια ασυνενοησία στην άμυνά μας, διορθώθηκε άμεσα από τον Καμαρέτσο, που πρόλαβε τα χειρότερα, και στην αμέσως επόμενη φάση, ο Λαζάρ είδε το σουτ του, που θα έπρεπε να καταλήξει στα δίχτυα, να χτυπάει στο στήθος αντίπαλου αμυντικού. ένα μέτρο πριν από τη γραμμή.

Στη συνέχεια και η ομάδα του Αίμου ανέβηκε, δημιουργόντας κάποιες πολύ καλές στιγμές για γκολ, όπου σε μία από αυτές στο 67ό λεπτό ευτύχησε να ανοίξει το σκορ, σε μια φάση όμως που ελέγχεται για την ορθότητά της. Έπειτα, και εμείς μοιραία ανοιχτήκαμε και η τυπικά φιλοξενούμενοι βρήκαν χώρους, και είχαν άλλες δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες, και ένα άχαστο δοκάρι.

Έτσι λοιπόν και βλέποντας, τις ευκαιρίες του τελευταίου 20λέπτου, θα μπορούσε να πει κανείς, ότι και η ισοπαλία αν ερχόταν θα ήταν δίκαιη, αλλά με βάση την εικόνα όλου του αγώνα, την ποιότητα, και την ανωτερότητα που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές μας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, άξιζαν λίγο παραπάνω τη νίκη.

Σε γενικές γραμμές, ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, με δύο αθλητικές ομάδες που σπατάλησαν στο σύνολο δώδεκα χαμένες ευκαιρίες, για να έρθει ένα και μοναδικό γκολ για να κρίνει το τελικό αποτέλεσμα.

Χάθηκε λοιπόν, άλλη μια ευκαιρία, να πάρουμε ένα εξάποντο παιχνίδι, μετά και από αυτό με αντίπαλο το Καματερό, και ετσί μετά από μια σειρά τριών αγώνων, θεωρητικά, στην έδρα μας, μετράμε μόλις μία νίκη και δύο ήττες, σε μια χρονιά που όσο να ναι, το γηπεδικό πρόβλημα μας έχει επηρρεάσει κατά ένα ποσοστό, αφού φυσική έδρα δεν έχουμε πουθενά.

Επόμενη αγωνιστική, θα αντιμετωπίσουμε την ομάδα του Ιάσωνα, στο γήπεδο του Ιλίου, την Κυριακή το μεσημέρι στις 15:00.