• 9) Μάζης (72' Γιουλβανίδης)
  • 10) Λαζάρ (90' Λάλλος)
  • 11) Κούτρης (82' Καρανικόλαος)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες, κυρίως για τους ποδοσφαιριστές, διεξήχθη ο αγώνας απέναντι στην ομάδα του Α.Ο.Ν.Α. αφού την ημέρα εκείνη δεν σταμάτησε να βρέχει, κάνοντας έτσι το έργο όλων ακόμα πιο δύσκολο.
Όμως ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Πετρούπολης, που πλέον χρησιμοποιούμε σαν έδρα, ήταν σε πολύ καλή κατάσταση και δεν φανηκε να επηρεάζει τα δικά μας παιδιά, αφού έδειξαν ορεξάτοι και αποφασιστικοί από την αρχή.

Προηγήθηκαν στο σκορ σε ένα πολύ κομβικό σημείο, με δράστη τον Λαζάρ με κοντινό δυνατό σουτ, στο 41ό λεπτό, ύστερα από γέμισμα του Ρώϊμπα, και με αυτό το σκορ πήγαμε στα αποδυτήρια.
Ζευγαρώσαμε τα τέρματά μας στο 67ό λεπτό με τον Μάζη να χρίζεται σκόρερ με κοντινό σουτ, ύστερα από σέντρα του Λαζάρ από τα δεξιά, και σπαταλήσαμε άλλες μια-δυο πολύ καλές στιγμές για να δώσουμε μια πιο μεγάλη έκταση στη νίκη μας, με τη φιλοξενούμενη ομάδα να μας απειλεί μόνο μια φορά και αυτή στο 90ό λεπτό, όταν ένα πολύ καλό σουτ επιθετικού της αποκρούστηκε έγκαιρα από τον Μυλωνά.

Έτσι φτάσαμε στη νίκη αυτή, με το αγαπημένο μας όπως φαίνεται για φέτος σκορ, το 2-0, το οποίο το πετυχαίνουμε για τέταρτη φορά στην φετινή περίοδο.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε την ομάδα της Άμιλλας, στο γήπεδο της Χρυσούπολης, σε αγώνα φυσικά εκτός έδρας.