• 9) Μάζης
  • 10) Λαζάρ (90' Τελίδης)
  • 11) Κούτρης (60' Καρανικόλαος)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Κι όμως πέρασαν πέντε ολόκληρα χρόνια από την τελευταία μας νίκη στο γήπεδο της Χρυσούπολης, κι όμως αυτή η κακοδαιμονία δεν έσπασε στην αρχή της χρονιάς, όταν χρησιμοποιούσαμε αυτό το γήπεδο για τους πέντε πρώτους μας εντός έδρας αγώνες.
Έσπασε το Σάββατο το μεσημέρι, και φυσικά όχι όσο εύκολα φαινόταν και όσο εύκολα θα μπορούσε να γίνει, αφού για να φτάσουμε στους τρεις βαθμούς της νίκης, έπρεπε να δημιουργήσουμε περίπου δέκα τελικές προσπάθειες, να χάσουμε απίστευτα τετ α τετ, να έχουμε δοκάρι και τελικά το γκολ να έρχεται με ένα πέναλτυ.

Τι κι αν είχαμε την υπεροχή σε όλο τον αγώνα, και στα πρώτα του 45 λεπτά χάσαμε τις πιο τρανταχτές μας ευκαιρίες, το γκολ δεν ερχόταν και η απειλή μιας ακόμα απώλειας βαθμών σε αυτό το γήπεδο, ήταν ορατή.

Στο 72ό λεπτό όμως, και ύστερα από μία επινόηση του Καλαμοτουσάκη, που απέφυγε σαδιστικά έναν αντιπαλό αμυντικό, μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε καθαρά από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, ο διαιτητής της συνάντησης Κος Όντος, έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα του πέναλτυ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κολέζι που με ψύχραιμο πλασέ, έκανε το 0-1 για την ομάδα μας, που πάρα της ευκαιρίες των επόμενων λεπτών, ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Πραγματικά και θα ήταν κρίμα να μην φεύγαμε εμείς νικητές από αυτό το παιχνίδι, μετά από τόσες ευκαιρίες που σπαταλήσαμε, και αν δεν ήταν κρίμα θα ήταν σίγουρα τιμωρία για εμάς.

Επόμενη αγωνιστική τώρα, αντιμετωπίζουμε την ομάδα της Κοψαχείλας στο γήπεδο Γ' της Πετρούπολης.