• 9) Κούτρης (46' Καλαμοτουσάκης)
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Ρώϊμπας (64' Μάζης)
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Στα πλαίσια του αγνού και καθαρού πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΑ, και για τον πρώτο όμιλο στον οποίο συμμετέχει η ομάδα μας, την Κυριακή το μεσημέρι δώσαμε τον 22ό αγώνα μας για φέτος, εκτός έδρας αυτή τη φορά στο γήπεδο της Μεταμόρφωσης-Λυκόβρυσης με αντίπαλο την ομάδα της Μεταμόρφωσης, όπου και επιβλήθηκε με 0-2.

Όπως και στον προηγούμενο αγώνα με την ομάδα της Κοψαχείλας, έτσι και τώρα, και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος από τους ίδιους δράστες, και με τους δύο μάλιστα να χρησιμοποιούν τους ίδιους τρόπους όπως και την προηγούμενη Κυριακή.

Έτσι, μετά από ένα άκαρπο αλλά καλό για την ομάδα μας πρώτο μέρος, που κυριάρχησε στο χώρο του κέντρου αλλά δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ, αν και είχε 2-3 πολύ καλές στιγμές, φτάσαμε στο 60' όπου ο Κολέζι πήρε τη μπάλα κάτω από τη μεσαία γραμμή και με κάθετη πάσα βρήκε τον Λαζάρ και εκείνος με άψογο διαγώνιο πλασέ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας.

Η γηπεδούχος ομάδα δεν κατάφερε να απαντήσει με κάποια σημαντική ευκαιρία και έτσι βρήκαμε τον τρόπο να κλειδώσουμε τη νίκη μας, όταν στο 80ό λεπτό ο Μουράτης, με περίτεχνη ενέργεια από τα αριστερά, έβγαλε μια πολύ ωραία σέντρα προς το σημείο που βρισκόταν ο Μάζης, που πηδώντας ψηλότερα απ' όλους με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 0-2 και ουσιαστικά έβαλε τέλος στις όποιες υποψίες ανατροπής του αποτελέσματος.

Τα λεπτά που έμειναν μέχρι το τέλος, είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα, αφού και οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν με το τελικό αποτέλεσμα, και έτσι η δική μας ήταν εκείνη που πανηγύρισε το πολύτιμο αυτό τρίποντο, απέναντι σε μια ομάδα που στον πρώτο γύρο μας στέρησε δύο βαθμούς, πέντε λεπτά πριν από το τελευταίο σφύριγμα.

Επόμενη αγωνιστική, υποδεχόμαστε την ομάδα του Χαλκηδονικού στο γήπεδο Γ' Πετρούπολης.