• 8) Λιαγκόζης Γ.
  • 9) Σταμάτης
  • 10) Διονάτος
  • 11) Ρώϊμπας
Όπως ήταν φυσιολογικό, έτσι και έγινε στον χθεσινό αγώνα για την τρίτη φάση του Κυπέλλου, όπου η ομάδα μας αντιμετώπισε την κατά δύο κατηγοριές ανώτερη ομάδα των Αγίων Αναργύρων, εκτός έδρας, και ηττήθηκε με 3-1 σκορ.

Με κάποιες αλλαγές στη σύνθεσή μας, και με ποδοσφαιριστές οι οποίοι εώς τώρα δεν είχαν αγωνιστεί λόγω τραυματισμών, η ομάδα μας παρατάχθηκε στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων για να πραγματοποιήσει μια καλή εμφάνιση και να διεκδικήσει ότι της αναλογούσε, χωρίς φυσικά να υπάρχει κίνητρο για πρόκριση, αφού όπως είναι γνωστό, ο βασικός μας στόχος είναι η καλή πορεία μας στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο μέρος του χθεσινού αγώνα, δεχθήκαμε μεγάλη πίεση από τον αντίπαλο και φτάσαμε στο 45ό λεπτό να βρισκόμαστε δύο γκολ πίσω, με τέρματα που σημειώθηκαν στο 5ό και στο 32ό λεπτό. Με την επανέναρξη του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 48ό λεπτό, η γηπεδούχος ομάδα έκανε και το 3-0, ρίχνοντας μοιραία τους ρυθμούς της.

Έτσι η δική μας απόδοση ανέβηκε και εκμεταλλευτήκαμε μια καλή στιγμή μας και ο Σταμάτης με κεφαλιά στο 56' μείωσε σε 3-1, δίνοντας μια λιγότερο πικρή γεύση στην ήττα μας.

Στα σημαντικά γεγονότα του χθεσινού παιχνιδιού, ήταν και ο τραυματισμός του Κατσαρού στο γόνατο, που ακόμα δεν γνωρίζουμε το μέγεθός του, στο 30ό λεπτό της συνάντησης. Επίσης, ντεμπούτο με την ομάδα μας έκανε ο τερματοφύλακας Αργυρόπουλος, που μπήκε στον αγώνα στο 60ό λεπτό καθώς και ο νεαρός Μπίλης που προέρχεται από τις ακαδημίες μας.

Τέλος λοιπόν στις υποχρεώσεις μας για το Κύπελλο της φετινής περιόδου και στροφή στο πρωτάθλημα, όπου το Σάββατο αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την ομάδα της Αθηναϊδας.