• 9) Διονάτος
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Κορδιάς (60' Ραυτόπουλος Δ.)
Οι καλύτερες φάσεις
Σε τρίτη συνεχόμενη λευκή ισοπαλία υπέπεσε η ομάδα μας, αυτή τη φορά με αντίπαλο την ομάδα της Χρυσούπολης, στον δεύτερο εντός έδρας αγώνα της χρονιάς. Τρεις συνεχόμενες αγωνιστικές με το 0-0, δύσκολα θα μπορέσουμε να βρούμε στην ιστορία του συλλόγου μας, κι αυτό από μόνο του είναι ένα ενδιαφέρον στατιστικό, αν και σίγουρα θα προτιμούσαμε όλοι να είχαμε σκοράρει και στα τρία προηγούμενα ματς.

Αρκετός κόσμος και αυτή τη φορά στην εξέδρα, φυσικά και από τις δύο ομάδες, με τους φίλους της δικής μας ομάδας να περιμένουν να δούν γκολ και θέαμα από τους ποδοσφαιριστές μας και να φεύγουν από το γήπεδο προβληματισμένοι.

Λιγοστές οι φάσεις που σημειώθηκαν στο 90λεπτο, και σε γενικές γραμμές δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα εκτός από μια φάση στο τέλος του αγώνα όπου ο Μυλωνάς την καθάρισε με δυσκολία. Το πρόβλημα ήταν από τη μέση και μπροστά όπου οι ποδοσφαιριστές μας δυσκολεύτηκαν να δημιουργήσαν καταστάσεις για γκολ, στερούμενοι φαντασίας.

Το πρώτο μας σουτ, συγκεκριμένα ήρθε στο 74ό λεπτό από τον Διονάτο μετά από ατομική ενέργεια και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Η ομάδα της Χρυσούπολης, μετά και τον αγώνα Κυπέλλου, ήρθε προκειμένου να φυλάξει τα νότα της και τα κατάφερε αφού χωρίς ιδιαίτερο κόπο πήρε τον πόντο της ισοπαλίας.

Έτσι έκλεισε και η 5η αγωνιστική του πρώτου γύρου με την ομάδα μας να έχει μαζέψει 9 πόντους, χωρίς αυτό να λέει τίποτα, αφού για να μπορέσει να σταθεί στη δύσκολη συνέχεια που έρχεται θα πρέπει οι ποδοσφαιριστές μας να καταλάβουν τη δυσκολία του πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΑ, δίνοντας το κάτι παραπάνω σε κάθε αγώνα, και για την ομάδα αλλά και για τον εαυτό τους.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε την ομάδα του Άτταλου στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων.