• 8) Λιαγκόζης Γ.
  • 9) Σταμάτης (90΄ Κορδιάς)
  • 10) Λαζάρ (87΄ Χιώτης)
  • 11) Ραυτόπουλος Δ.
Μετά από τρεις στείρες αγωνιστικές, η ομάδα μας βρήκε τον τρόπο να γευτεί την χαρά της νίκης και πάλι, σε εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην ομάδα του Άτταλου, με σκορ 0-2.
Χωρίς παραπάνω προσπάθεια όμως δεν γίνεται τίποτα, και οι ποδοσφαιριστές μας φάνηκε ότι το καταλάβανε και έδωσαν αυτό το κάτι παραπάνω, σε σχέση με τις προηγούμενες αγωνιστικές, για να φτάσουν σε αυτή τη νίκη.

Θυμίζοντας λοιπόν και πάλι Φοίνικα, και τρέχοντας πολύ σε όλες τις γραμμές του γηπέδου, ξεκινήσαμε με μια μεγάλη ευκαιρία από τον Λαζάρ που σε τετ α τετ, στην προσπάθεια του να "κρεμάσει" τον αντίπαλο τερματοφύλακα, τον είδε να διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ. Στο 20ό λεπτό και ύστερα από φάουλ του Λιαγκόζη Γ., η μπάλα κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία όταν και η διπλή προσπάθεια των επιθετικών τους, νικήθηκε από τον Μυλωνά με δύο πολύ δύσκολες αποκρούσεις. Στο 37ό λεπτό όμως, ήταν η στιγμή που έπειτα από 307 άκαρπα λεπτά, σπάσαμε το ρόδι με μια παλικαρίσια κεφαλιά του Σταμάτη, που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ύστερα από εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Ρώϊμπα.

Τρία λεπτά αργότερα θα μπορούσε να είχε γίνει και το 0-2, αν το κοντινό σουτ του Λαζάρ δεν έβρισκε σε σώμα αντιπάλου λίγα μέτρα πριν τη γραμμή του τέρματος.

Όμως ότι δεν κατάφερε εκεί ο Λαζάρ, το έκανε στο 21ό δευτερόλεπτο του δευτέρου μέρους και αφού πήρε το ριμπάουντ, μετά από σουτ του Σταμάτη, πλασάροντας σε κενή εστία για να γράψει το 0-2 και να επιστρέψει στα γκολ.

Στη συνέχεια ελέγχαμε απόλυτα το ρυθμό του παιχνιδιού και δημιουργήσαμε κι άλλες καλές στιγμές, με αποκορύφωμα πάλι μια του Λαζάρ που αφού απέφυγε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, είδε τη μπάλα να καταλήγει λίγα εκατοστά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι είχαν άλλη μια καλή στιγμή μέχρι το τέλος του αγώνα, με ένα πολύ καλό σουτ εκτός περιοχής που όμως ο Μυλωνάς είχε την απάντηση και πάλι, εντυπωσιακά.

Με τον τρόπο αυτό λοιπόν, η ομάδα μας έφτασε στο τρίτο τρίποντο της χρονιάς, που είχε τόσο ανάγκη, ύστερα από τις τρεις αγωνιστικές που μείναμε στο μηδέν επιθετικά.

Επόμενη αγωνιστική, θα αντιμετωπίσουμε εντός έδρας την ομάδα του Κολωνού.