• 9) Σταμάτης
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Ραυτόπουλος Δ.
Το γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Παρά την βελτιωμένη εικόνα, την καλύτερη διάθεση και το ότι φάνηκε πιο παραγωγική από άλλες φορές, η ομάδα μας στερήθηκε ουσίας και άφησε στο μακρύ δρόμο του πρωταθλήματος δύο βαθμούς που φαινόντουσαν κάτι παραπάνω από προσιτοί, στον Σαββατιάτικο αγώνα με αντίπαλο τον Κολωνό.

Μπαίνοντας πιο αποφασιστικοί στο ματς, εμείς δημιουργήσαμε τις πρώτες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ και μοιραία εμείς ανοίξαμε το σκορ, όταν ο Λαζάρ στο 36ό λεπτό, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, σε μια κούρσα του από τα αριστερά και έστρωσε στον Σταμάτη εντός περιοχής, δίνοντας του την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, κάτι το οποίο και εκείνος το εκμεταλλεύτηκε.

Η χαρά μας βέβαια κράτησε μόλις 3 λεπτά, αφού σε μια ανύποπτη φάση και χωρίς να δημιουργηθεί καμία ευκαιρία, η φιλοξενούμενη ομάδα του Κολωνού ισοφάρισε με ένα δύσκολο σουτ από τα πλάγια δεξιά.

Στο δεύτερο μέρος, μπήκαμε και πάλι δυνατά και όσο περνούσε η ώρα ανεβάζαμε την πίεσή μας. Σε καμία όμως περίπτωση δεν είχαμε την σωστή επιλογή και το καθαρό μυαλό που χρειαζόταν για να φτάσουμε στο 2-1. Ούτε στο δοκάρι του Διονάτου στο 74ό λεπτό, μετά από πολύ ωραία προσπάθεια, αλλά ούτε και στο σουτ φάουλ του Λαζάρ στο 87', που χτύπησε πάνω στον Σταμάτη και έφυγε άουτ.

Η ομάδα του Κολωνού είχε μια καλή στιγμή σε μια αντεπίθεση αλλά το σουτ του αντίπαλου επιθετικού έφυγε ψηλά άουτ, παρόλα αυτά όμως πανηγύρισε έξαλλα το βαθμό της ισοπαλίας που απέσπασε από την ομάδα μας.

Κι αν είμαστε ακόμα στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος, δεν έχει σημασία, βαθμοί που μπορούμε να πάρουμε δεν πρέπει να τους αφήνουμε, αντιθέτως πρέπει να ματώνουμε μέχρι το τελευταίο λεπτό για να εξαντλήσουμε κάθε πιθανότητα νίκης.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την ομάδα του Άρη Χολαργού, στο γήπεδο του Χολαργού B'.