• 8) Κούτρης (71' Ανδρουλιδάκης)
  • 9) Σταμάτης
  • 10) Λαζάρ
  • 11) Ραυτόπουλος Δ. (75' Χιώτης)
Μετά από 9μιση μήνες αήττητου σερί, η ομάδα μας λύγισε στο 93ό λεπτό του παιχνιδιού της Κυριακής με αντίπαλο την αντίστοιχη του Άρη Χολαργού. Ακόμα και αυτό, ήταν ένα ματς που κρίθηκε στην λεπτομέρεια και όπως εξελίχθηκε θα μπορούσε να είχε η πλάστιγγα να είχε γείρει υπέρ μας, αν ο Λαζάρ ευστοχούσε στο απίστευτο τετ α τετ που είχε στο 91ό λεπτό, όταν και το σκορ ήταν στο 1-1.

Για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή, το πρώτο μέρος πέρασε σχεδόν αδιάφορο, και ότι καλό σημειώθηκε το είδαμε στο δεύτερο μισό. Πιο συγκεκριμένα, από το 63' εώς το 67' καταγράφηκαν δύο γκολ και ένα δοκάρι, ενώ λίγα λεπτά πριν η ομάδα του Χολαργού έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.

Την δική μας μεγάλη στιγμή την είχε ο Λιαγκόζης Γ. όταν το πολύ δυνατό του σουτ τράνταξε το αντίπαλο οριζόντιο δοκάρι, στο 63ό λεπτό κα δύο λεπτά μετά, ύστερα από στημένη φάση η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με κοντινό σουτ. Η δική μας απάντηση ήταν άμεση αφού στην επόμενη φάση ο Λαζάρ ισοφάρισε με ωραία ενέργεια, ύστερα από κεφαλιά πάσα του Σταμάτη.

Από κει και μετά το παιχνίδι έδειχνε εύθραυστο στο σκορ και ανά πάσα στιγμή μπορούσε να δημιουργηθεί φάση και στις δύο εστίες. Την μεγαλύτερη στιγμή του αγώνα όμως την είχε ο Λαζάρ όταν βγήκε από πλάγια μόνος του τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Άρη και έστειλε τη μπάλα χιλιοστά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του.

Σαν τιμωρία σε αυτό, ήρθε και το νικητήριο γκολ της γηπεδούχου ομάδας στο 93', σε μια παρόμοια φάση με εκείνη του πρώτου τέρματος, αφού ο Μυλωνάς έκανα διπλή απόκρουση για να φτάσει η μπάλα στα πόδια του τελικού σκόρερ, που υπέγραψε την πρώτη μας ήττα για τη σεζόν αυτή και τρίτη για το 2018.

Βέβαια, αν η ομάδα μας ήταν αυτή που έπρεπε, προφανώς και δεν θα είχαμε προβλήματα σε αυτόν τον αγώνα, αλλά έδειξε σε αρκετές στιγμές να μην ξέρει τι ζητάει μέσα στο γήπεδο, πέφτοντας σε πολλά  ατομικά λάθη, που αλυσιδωτά προκαλούν προβλήματα στη λειτουργία του συνόλου, κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε εντός έδρας την ομάδα του ΑΟΝΑ, που βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αν θέλουμε λοιπόν, να έχουμε κάποιον στόχο και τη φετινή σεζόν αυτό το ματς επιβάλλεται να το πάρουμε.