• 8) Κούτρης
  • 9) Μάζης
  • 10) Ζαρκάδας (68' Καλόγηρος)
  • 11) Σοροβίγκας
Απέναντι σε μία από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου, και στο ντεμπούτο του νέου μας προπονητή, Στάθη Πανακούλια, οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν περίσσια ψυχή, και με όπλο την πολύ καλή εμφάνιση του πρώτου μέρους, όπου και ήρθε το μοναδικό γκολ, πήραν τη νίκη με 1-0, στο χθεσινό ματς με την ομάδα της Αθηναϊδας.

Παρά τις πολλές απουσίες που μετρούσαμε χθες, και μετά από όλα τα τελευταία γεγονότα, η ψυχολογία των ποδοσφαιριστών μας έδειξε να βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα και έτσι μπήκαν δυναμικά στο πρώτο μέρος. Δημιούργησαν φάσεις, είχαμε και δοκάρι στο 20ό λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαρκάδα, και το γκολ δεν άργησε να έρθει όταν ο Μάζης στο 25' με ανάποδο ψαλίδι, εντός περιοχής έγραψε το 1-0, πετυχαίνοντας ένα από τα ομορφότερα τέρματα της χρονιάς.

Πέντε λεπτά μετά, φτάσαμε κοντά στο δεύτερο γκολ όμως την προβολή του Μάζη, έδιωξαν οι αμυντικοί της ομάδας της Κυψέλης, λίγα μέτρα από τη γραμμή της εστίας τους. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, οι φιλοξενούμενοι είχαν μια πολύ καλή στιγμή με ωραίο γυριστό σουτ που όμως ο Μώτος απέκρουσε.

Στο δεύτερο μέρος και με την πάροδο του χρόνου, η κούραση έκανε την εμφάνισή της στους ποδοσφαιριστές μας, που είχαν όμως να επιδείξουν τεράστια αποθέματα ψυχής. Στις πολλές περιπτώσεις που οι ποδοσφαιριστές της Αθηναϊδας, βρήκαν τον τρόπο να απειλήσουν, ο Μώτος ήταν παρών και κρατούσε το μηδέν για την εστία μας, δείχνοντας σε πολλές περιπτώσεις, την διαφορά που μπορεί να κάνει ένας τέτοιος τερματοφύλακας σε μια ομάδα.

Τρεις αγωνιστικές μετά την πρεμιέρα λοιπόν, όπου πετύχαμε την πρώτη μας νίκη, επιστρέψαμε χθες και πάλι στις επιτυχίες, και κοιτάμε πλέον την συνέχεια.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε στη μακρινή Γλυφάδα, τον τοπικό Ποσειδώνα.