Σε 25 λεπτά κρίθηκαν όλα

Κυριακή, 29 Απριλίου 2012 19:13    Print    Email

Αν κανείς βρισκόταν εχθές στο γήπεδο των Ορυζομύλων από το 14ό λεπτό έως το 39ό θα έβλεπε και τα τρία γκολ που σημειώθηκαν και τα οποία κρίνανε το τελικό αποτέλεσμα. Στο 14' αρχικά ήταν η γηπεδούχος ομάδα που άνοιξε το σκορ στην πρώτη ουσιαστική φάση που έγινε στο παιχνίδι.

Στο 37ό όμως, η ομάδα μας ισοφάρισε με ωραία προσπάθεια του Γεωργιόπουλου μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Καζακόπουλου.

Η χαρά μας όμως δεν κράτησε για πολύ αφού δύο λεπτά μετά η Αγία Ελεούσα πήρε το προβάδισμα που της έδωσε τη νίκη.

Στο 93ό λεπτό η γηπεδούχος ομάδα έχασε πέναλτυ, το οποίο και υπέδειξε ο πολύ "κακός" (τουλάχιστον εχθές) διαιτητής Κος Σχίζας. Η φάση φυσικά υπάρχει και στο παρακάτω βίντεο και καλό θα ήταν όταν θα διοργανωθούν σεμινάρια διαιτησίας να την προβάλλουν για να δουν και οι νέοι διαιτητές πως είναι το φάουλ με τα δύο πόδια.

Πέρα από αυτά, εχθές νίκησε η ομάδα που ήθελε πιο πολύ τον αγώνα, αφού η Αγία Ελεούσα με τη νίκη της αυτή βρίσκεται ένα βήμα πριν την άνοδο της στην Α' Αθηνών. Η γηπεδούχος έπαιζε για την άνοδο και εμείς για την περηφάνεια μας, και αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.

Την άνοδο απ' ότι φαίνεται λοιπόν παίρνουν η ομάδα του Χαλανδρίου και η ομάδα της Αγίας Ελεούσας, δύο ομάδες από τις οποίες μέχρι χθες ήμασταν αήττητοι, αφού με το Χαλάνδρι μετράγαμε μία ισοπαλία (1-1 εντός έδρας) και μία νίκη (0-1 εκτός) και με την Αγία Ελεούσα τη νίκη μας με 2-0 στην έδρα μας.

Το δυσάρεστο είναι ότι η ομάδα μας σημείωσε εχθές την τρίτη συνεχόμενη ήττα της και την πέμπτη αγωνιστική χωρίς νίκη, και κάπου αυτό το αρνητικό σερί πρέπει να σταματήσει.

Κλείνοντας, θα πρέπει να πούμε ένα μπράβο στον πρόεδρο της Αγίας Ελεούσας Τάκη Γιαννόπουλο, που εχθές δεν άφησε να γίνουν τα χειρότερα στο γήπεδο των Ορυζομύλων.

Επόμενη αγωνιστική, μετά το Σαββατοκύριακο των εκλογών (προσέξτε τι θα ψηφίσετε), στην έδρα μας με την ομάδα του Λαρισαϊκού.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2-1
Γκολ: 14' , 39 ' / 37' Γεωργιόπουλος

Κόκκινη: 93' Λάσκαρης (δεύτερη κίτρινη)