Η ίδια πικρή γεύση...

Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2013 15:12    Print    Email

Θα μπορούσε να ήταν ένα (αν όχι το πιο μεγάλο) από τα μεγαλύτερα ντέρμπι της χρονιάς στον όμιλο μας. Δεν ήταν έτσι όμως, λίγες εβδομάδες πριν το είχαμε χαρακτηρίσει έτσι αλλά τα τελευταία μας στραβά αποτελέσματα δεν μας επέτρεψαν να το δούμε πλέον καθ' αυτό το πρίσμα.

Το τελικό 3-0 με το οποίο και επικράτησε η ομάδα του Χαλανδρίου, ήρθε χωρίς καν να ιδρώσει, αφού τα δύο από τα τρια γκολ ήταν από παιδαριώδη λάθη της άμυνάς μας. Χωρίς να φανεί λοιπόν αγωνιστικά, ανάμεσα στις δύο ομάδες κάποια διαφορά στο επίπεδο του παιχνιδιού τους, είχαμε αυτό το αποτέλεσμα που μας στέρησε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, βαθμό ή βαθμούς.

Το 1-0 έγινε στο 5ό λεπτό μετά από σέντρα παίκτη της γηπεδούχου η οποία στην πορεία της έγινε σουτ και κατέληξε στα δίχτυα μας.

Το 2-0 στο 39' και το 3-0 στο 75', σε ένα μέτριο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με λιγοστές αξιόλογες φάσεις, πέρα από ένα δοκάρι που είχαν οι γηπεδούχοι στο 90' και ένα χαμένο τετ α τετ του Μπάμπη Λαμπράκου λίγα μόνο λεπτά μετά το 1-0.

Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν καθαρά στην ψυχολογία, το πρώτο και βασικότερο συστατικό για την επιτυχία δηλαδή!

Με την δική μας να είναι ανεξήγητα στο ναδίρ, και να μην μπορεί να μας βγει τίποτα στον αγωνιστικό χώρο, για ένα ακόμα παιχνίδι, ο αντίπαλός μας έφτασε σε μια φαινομενικά εύκολη επικράτηση.

Η ζωή συνεχίζεται, και ευτυχώς δεν έχουμε αγωνιστική το Σαββατοκύριακο που έρχεται, λόγω της αργίας της Καθαράς Δευτέρας, που ίσως είναι ευκαιρία να καθαρίσει και το δικό μας μυαλό.

Επόμενη αγωνιστική, στην έδρα μας με αντίπαλο την ομάδα της Α.Ε. Γλυφάδας.