Προβληματισμός και στο φινάλε...

Δευτέρα, 20 Μαϊος 2013 11:32    Print    Email

Ούτε στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος η ομάδα μας κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα, αυτή τη φορά στη δύσκολη έδρα του Φωστήρα της Καισαριανής. Και αν πάλι καταφέραμε να προηγηθούμε με 0-2, στο τέλος καταστρέψαμε και αυτό το αποτέλεσμα και το ωραίο ποδόσφαιρο που αποδώσαμε στο πρώτο ημίχρονο.

Αν ψάχνουμε για άλλοθι για αυτήν την ήττα μπορούμε εύκολα να το βρούμε, αλλά και πάλι το πρόβλημα δε θα λυθεί. Φτάνει να σκεφτεί κανείς, το πως και πόσες ήττες κάναμε φέτος (13 τον αριθμό), και ότι καταφέραμε και χάσαμε και από τις 3 ομάδες που υποβιβάστηκαν.

Το Σαββατιάτικο ματς ξεκίνησε ιδανικά με την ομάδα μας στο 30' να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 0-2.

Το σκορ άνοιξε ο Βλάμης στο 23ό λεπτό όταν βρέθηκε σε θέση τετ α τετ μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Λώλη, και το 0-2 έγινε στο 29' με κοντινό πλασέ του Βλάντι, ύστερα από υποδειγματική συνεργασία και τελική πάσα του Καλλιάνη με τον Γιώργο τον Ψυχογιό.

Οι φάσεις λιγοστές και στις δύο εστίες με την γηπεδούχο ομάδα να έχει περικυκλωθεί από το άγχος. Δύο λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους η ομάδα της Καισαριανής μείωσε σε 1-2 με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας που ως συνήθως όταν βρίσκεται μπροστά στο σκορ χαλαρώνει, χωρίς να το καταλάβει δέχτηκε δύο γκολ στο 49' και στο 51' και έτσι το αποτέλεσμα μετατράπηκε σε 3-2 χωρίς να το καταλάβει κανείς.

Από κει και πέρα η γηπεδούχος ομάδα κλείστηκε για τα καλά στην περιοχή της, για να διασφαλίσει το υπέρ της αποτέλεσμα, κάτι που τελικά κράτησε μέχρι το τέλος, αφήνοντάς μας έτσι με την πικρία της ήττας, και το ότι δεν καταφέραμε να γυρίσουμε ένα κατά μας αποτέλεσμα για άλλη μια φορά τα τελευταία δύο χρόνια.

Έτσι όπως άρχισε λοιπόν η χρονιά, έτσι κλείνει και μας αφήνει μια περίεργη γεύση, σίγουρα οχι κακή αλλά ούτε και καλή όμως.

Η χρονιά τυπικά τελείωσε και η ομάδα μας τερμάτισε στην 6η θέση του πρωταθλήματος, σε μία χρονιά που όλοι πιστέψαμε ότι μπορούσαμε κάτι καλύτερο.

Η ζωή συνεχίζεται όμως, και μπροστά μας είναι ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να χτίσουμε και πάλι την ομάδα μας όπως την θέλουμε με στόχο όχι όμως μια απλά καλή πορεία στην...Β' Αθηνών!