Συνεχίζουμε...

Σάββατο, 09 Νοεμβρίου 2013 18:02    Print    Email

Το σκορ από μόνο του δε σηκώνει πολλές κουβέντες, καθώς ο οποιοσδήποτε ακούγοντάς το θα βγάλει εύκολα συμπεράσματα. Κανείς δε θα νοιαστεί για το στατιστικό κομμάτι της αναμέτρησης. Το πως φτάσαμε στο τελικό 4-1 είναι μια άλλη ιστορία.
Αν η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί, η σημερινή μας αναμέτρηση μας το έδειξε από το 1ο κι όλας λεπτό. 'Ετσι από τόσο νωρίς η γηπεδούχος ομάδα χωρίς να προσπαθήσει άνοιξε το σκορ, με τη μεγάλη βοήθεια της τύχης, αφού η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα παίρνωντας ανάποδα φάλτσα από πόδι δικού μας παίτκτη, ύστερα από διώξιμο σε εκτέλεση φάουλ.

Ένα γκολ που δυστυχώς δεν προλάβαμε να καταγράψουμε, καθώς σίγουρα θα ήταν από τα πιο περίεργα γκολ της χρονιάς. Παρά την εξέλιξη αυτή, η ομάδα μας πίεσε και έχασε ευκαιρίες, όμως είδε στο 36ό λεπτό να γίνεται το 2-0 ύστερα από σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Το γκολ μας βέβαια ήρθε, στο 45ό λεπτό από τον Γεωργιόπουλο ύστερα από ωραία πάσα του Τσαούση.

Στο δεύτερο μέρος πήραμε εξ' ολοκλήρου τα ηνία του παιχνιδιού και έτσι μέχρι και το 60ό λεπτό είχαμε κάνει ήδη δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες και άλλες τρεις φορές οι επιθετικοί μας ενώ φεύγανε μόνοι τους και βρισκόντουσαν σε θέση για γκολ, ο επόπτης Λεοντακιανάκος δεν κατέβασε ποτέ τη σημαία του, υποδεικνύοντάς τους σε θέση οφσάιντ και ας ήταν και οι τρεις φάσεις οριακές.

Προφανώς ο Κος Λεοντακιανάκος, δεν έχει ξεχάσει την κριτική που ασκήθηκε στο πρόσωπό του προ τριετίας, όταν έτυχε να βρίσκεται στην ίδια θέση σε αγώνα μας εντός έδρας με αντίπαλο τη Λυκόβρυση για το πρωτάθλημα της Γ' Αθηνών (14/11/2010), όπου το τελικό αποτέλεσμα ήταν το 0-0 και ο εν λόγω βοηθός, μας είχε ακυρώσει γκολ σε μια καθαρή φάση.

Βρήκε λοιπόν την ευκαιρία του, αφού δεν είχε ξαναβρεθεί στο δρόμο μας από τότε,  και έβγαλε τα απωθημένα του χθες στην ομάδα μας!

Το 3-1 που έγινε στο 60' έκοψε τα πόδια των παικτών μας, που αν και στη συνέχεια είχαν την κατοχή και δεν απειλήθηκαν, κατάφεραν να δεχτούν άλλο ένα τέρμα και έτσι στο 83ό λεπτό γράφτηκε αυτό το 4-1.

Ο αγώνας πρέπει ήδη να έχει ξεχαστεί απ' όλους μας καθώς τέτοια σκορ δεν αρμόζουν στην ομάδα μας και δεν είναι αυτή που πρέπει να τα δέχεται.
Ήταν μια άσχημη ημέρα για όλους, μια μέρα που κάναμε τόσα λάθη μαζεμένα όσα δεν έπρεπε να κάνουμε.

Επόμενη αγωνιστική, θα υποδεχθούμε την έτερη ομάδα της Νέας Ιωνίας, την Αλσούπολη. Τα κεφάλια μέσα λοιπόν, και την ψυχή μας να την δείξουμε στο γήπεδο της Χωράφας την Κυριακή.