Ο πρώτος γύρος έκλεισε όπως άρχισε

Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2014 18:57    Print    Email

Σε πολύ άσχημη ημέρα βρέθηκε η ομάδα μας σήμερα στο Γουδή και το πλήρωσε μοιραία απέναντι σε αυτήν του Άγιου Θωμά με το βαρύ 4-1. Ένα σκορ που προήρθε από μια λάθος εκτίμηση του Μπιτζούνη, ένα πέναλτυ και ένα φάουλ που η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία, και τέλος από μια αντεπίθεση που απλά είχαμε βρεθεί εκτεθιμένοι και το τέταρτο γκολ ήταν φυσικό ακόλουθο.

Στο 11ό κι όλας λεπτά βρεθήκαμε για ακόμα μια φορά φέτος πίσω στο σκορ μετά από σουτ αντιπάλου. Η ισοφάριση ήρθε στο 24ό λεπτό από τον Κλωνάρη με μια απίστευτη εκτέλεση φάουλ που η μπάλα βρήκε πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

Το 2-1 ήρθε στο 58ό λεπτό μετά από εκτέλεση πέναλτυ. Στη συνέχεια προσπαθήσαμε, οι αντίπαλοι έμειναν με δέκα παίκτες στο αμέσως επόμενο λεπτό, αλλά εμείς φαινόμασταν να έχουμε το μειονέκτημα αυτό και γενικώς σήμερα δεν μας πήγαινε τίποτα. Αν και η αντίπαλη ομάδα δεν ήταν μια ομάδα που άξιζε αυτό το σκορ τελικά το διαμόρφωσε σε ένα λεπτό μέσα. Στο 78ό λεπτό εκτέλεση φάουλ αντιπάλου προσκρούει στο τείχος, παίρνει ύψος και αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα και στην αμέσως επόμενη φάση, ενώ η ομάδα μας έπαιζε τα τελευταία της χαρτιά, η άμυνα μας βρέθηκε εκτεθειμένη σε μια αντεπίθεση και το 4-1 ήταν γεγονός.

Δεύτερο βαρύ σκορ για φέτος που πρέπει όμως να ξεχαστεί άμεσα. Ο πρώτος γύρος σήμερα τελείωσε για εμάς, και τελείωσε όπως άρχισε, δηλαδή με ήττα. Εμείς τώραι να συμμαζευτούμε γιατί απομένουν ακόμα άλλοι τόσοι αγώνες για να αποδείξουμε ότι τουλάχιστον μπορούμε κάτι καλύτερο από αυτό που έχουμε πετύχει ως τώρα.

Επόμενη αγωνιστική και πρώτη του δευτέρου γύρου, με την ομάδα της Ειρήνης Πετρούπολης στο γήπεδο της Χωράφας.