Ισοπαλία με ανάμεικτα συναισθήματα

Κυριακή, 07 Δεκεμβρίου 2014 22:17    Print    Email

Από την αρχή της εβδομάδας, οι συνθήκες για το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν μας ευνοούσαν, καθώς είχαμε να μετράμε 3 τραυματισμούς, μια ίωση, μια απόβολή και άλλες απουσίες για άλλους λόγους. Συν αυτών είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που έχει να χάσει από την πρώτη αγωνιστική και είχε την ψυχολογία της στα ύψη, πράγμα που εμείς τις τελευταίες εβδομάδες χτίζουμε.

Πρακτικά όμως, αν εξαιρέσει κανείς τα πρώτα 15-20 λεπτά του σημερινού αγώνα, τίποτα από αυτά δεν φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο, εκτός από την ψυχολογία μας που όπως έιπαμε, τώρα χτίζεται πάλι.

Σ' αυτά τα πρώτα λεπτά η γηπεδούχος ομάδα των Ιλισίων ήταν αυτή που είχε τις ευκαιρίες σε κάποια τετ α τετ και σουτ που απεσώβησε ο Μπιτζούνης και κράτησε το μηδέν. Από εκεί και μετά αρχίσαμε να δείχνουμε τι θέλουμε από αυτό το παιχνίδι με πιο μεγάλη ευκαιρία το τρανταχτό οριζόντιο δοκάρι σε μακρινό σουτ του Φιλόπουλου στο 28ό λεπτό.

Κλείναμε καλά όλους τους διαδρόμους που οδηγούσαν στην περιοχή μας και κρατούσαμε σωστά την μπάλα, κάνοντας τις περισσότερες φορές πολύ σωστές επιλογές, που σε μερικές από αυτές λίγο έλειψε να ανοίξουμε το σκορ. Τελικά όμως το πρώτο γκολ του παιχνιδιού εμείς το πετύχαμε αλλά μετά από στημένη φάση.

Μετά από φάουλ του Καλλιάνη από τα δεξιά που έστειλε την μπάλα λίγο έξω από την μικρή περιοχή, ο Γεωργιόπουλος πετάχτηκε πιο ψηλά από τον προσωπικό του αντίπαλο και με ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 73ό λεπτό.

Με την πολύ σωστή τακτική μας κρατούσαμε το αποτέλεσμα μέχρι το 90ό λεπτό, αλλά επειδή σχεδόν ποτέ δεν λήγουν τα παιχνίδια τότε, και επειδή η μπάλα ήθελε να στρωθεί στον επιθετικό της γηπεδούχου, αφού μετά από πάσα συμπαίκτη του, η μπάλα χτύπησε στα πόδια άλλου συμπαίκτη του και έφτασε στον σκόρερ που έγραψε το 1-1 και έκοψε από εμάς τρεις πολύ ωραίους βαθμούς, και μία πολύ ώριμη νίκη.

Και για να λέμε και τα σωστά, θα πρέπει να συγχαρούμε τον διαιτητή Μαχαίρα και τους βοηθούς Φωτόπουλο και Γρίμμα για την πολύ καλή τους σημερινή διαιτησία που βοήθησε στο να παρακολουθήσουμε ένα ήσυχο παιχνίδι.

Εμείς συνεχίζουμε όμως, πολύ καλή και η δική μας σημερινή εμφάνιση κι ας μην ηρθε το αποτέλεσμα που δικαιούμασταν.

Επόμενη αγωνιστική, στο γήπεδο της Χωράφας υποδεχόμαστε την ομάδα της ΑΕ Γλυφάδας, με την οποία μοιραζόμαστε την ίδια θέση.