Αυταπάτη...

Δευτέρα, 23 Μαρτίου 2015 10:30    Print    Email

Αυτή η ομάδα δε λέει να αγιάσει! Εκεί που αρχίσαμε να πιστεύουμε ότι μπήκαμε στο σωστό δρόμο των επιτυχιών, ήρθε η χθεσινή ήττα από την ομάδα του Αθηναϊκού για να μας πάει ένα βήμα πίσω από την πορεία μας.

Κανείς βέβαια δεν μπορεί να πει ότι δεν παίξαμε σωστά και με πάθος και όπως έπρεπε. Τίποτα δε μας έλειψε, εκτός από το γρήγορο γκολ για το οποίο είχαμε 3 τεράστιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίωρο για να το πετύχουμε, τι κι αν φτάσαμε μισή ανάσα από αυτό.

Το σκορ όμως το άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι - παρατηρητές του αγώνα καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, σε μια φάση που χάθηκαν τα μαρκαρίσματα στην άμυνα μας και ο αντίπαλος επιθετικός στο 30ό λεπτό, πλάσαρε εύκολα εντός μικρής περιοχής.

Με δικές μας ευκαιρίες συνεχίστηκε και το δεύτερο μέρος, κραυγαλέες όπως και του πρώτου μέρους, και τον γόρδιο δεσμό να λύνεται στο 75' από τον Γεωργιόπουλο με παλικαρίσιο γκολ και πανέξυπνη εκτέλεση.

Όμως αυτό το γκολ δεν μας έκανε καλό, αφού όπως φάνηκε μείναμε στους πανηγυρισμούς και ο αντίπαλος επιθετικός το αντιλήφθηκε γρήγορα και με τη σέντρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και εμάς πάλι στο ένα γκολ πίσω.

Οκτώ λεπτά αργότερα έγινε και το 1-3 σε μια αντεπίθεση βρίσκοντας μας αποδιοργανωμένους. Συνεχίσαμε όμως να το παλεύουμε, η ψυχολογία μας δεν πτοήθηκε και στο 85ό λεπτό ο Καλλιάνης κέρδισε πέναλτυ που ανέλαβε να εκτελέσει ο Γεωργιόπουλος με σκοπό να μας ξαναβάλει στο παιχνίδι, αλλά δεν τα κατάφερε και ο αντίπαλος τερματοφύλακας μάντεψε σωστά.

Η μπάλα δεν έλεγε να ξαναπάει στα πολυπόθητα δίχτυα του αντιπάλου και έτσι γράφτηκε το τελικό 1-3, όσο ψεύτικο και αν φαίνεται στα μάτια όλων όσων βρέθηκαν στο γήπεδο της Χωράφας, το μεσημέρι της Κυριακής.

Δεν σημαίνει τίποτα όμως αυτή η ήττα, η ομάδα έχει ήδη δείξει ότι διαθέτει μέταλλο και ξέρει πως να παίρνει αυτό που θέλει. Χθες δεν ήθελε να μπει, την προηγούμενη εβδομάδα μπήκε χωρίς άλλη ευκαιρία και έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Επόμενη αγωνιστική, μας βρίσκει στο γήπεδο του Καλαμακίου με αντίπαλο την τοπική ομάδα.