Ένα ημίχρονο αρκεί...

Κυριακή, 26 Απριλίου 2015 15:46    Print    Email

Πολλές φορές στο ποδόσφαιρο και δυο λεπτά αρκούν για να κρίνουν έναν αγώνα, αλλά στο χθεσινό μας παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα των Λεόντων χρειαστήκαμε το δεύτερο 45λεπτο για να πάρουμε την νίκη.

Αφού πέρασε ένα άκαρπο πρώτο μέρος με μία μόλις σημαντική στιγμή, αυτή του Ραζάκη στο 18ό λεπτό όταν το πλασέ του βρήκε τη ρίζα του αριστερού δοκαριού της εστίας των φιλοξενουμένων, μπήκαμε στο δεύτερο μέρος πιο αποφασιστικοί, δείχνοντας από νωρίς τις προθέσεις μας, χάνοντας μία πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Ψυχογιό και έχοντας ένα καλό σουτ με τον Λαμπράκη στο πρώτο τρίλεπτο του δευτέρου μέρους.

Στο 49ό λεπτό όμως πετύχαμε το πολυπόθητο γκολ με δράστη τον Χαμοσφακίδη με κοντινό πλασέ, έπειτα από εξαιρετική ασίστ του Φιλόπουλου.

Δυό λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Χαμοσφακίδη να πασάρει και του Νομικού να σκοράρει, μετά κι όλας από εξαιρετική προσπάθεια του.

Στη συνέχεια ο Χαμοσφακίδης ανέλαβε και πάλι το ρόλο του εκτελεστή και στο 68ό λεπτό με κοντινή προβολή και ύστερα από προσπάθεια του Αρίωνα που αποκρούστηκε έκανε το 3-0 και στο 72ό λεπτό, ύστερα από πολύ ωραία ασίστ του Διαμαντόπουλου "τσίμπησε" τη μπάλα και έγραψε το 4-0.

Ψάχναμε όμως κι άλλο γκολ και αυτό ήρθε πάλι από τον Χαμοσφακίδη στο 91ό λεπτό ύστερα από ωραία παράλληλη μπαλιά του Ψυχογιού, κλείνοντας έτσι το σκορ στη μεγαλύτερη σε έκταση φετινή μας νίκη.

Το ζητούμενο ήρθε στο χθεσινό παιχνίδι με εντυπωσιακό, ομολογουμένως τρόπο, αφού οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν διάθεση και έτσι ήρθε η νίκη αυτή φυσιολογικά. Απομένουν τρεις αγωνιστικές, στις οποίες χρειάζεται να είμαστε ακόμα πιο σοβαροί και συγκεντρωμένοι, για να κλείσει και η χρονιά καλά.

Επόμενη αγωνιστική, στο γήπεδο της Νήαρ Ήστ με αντίπαλο την δυνατή ομάδα του ΓΣ Καισαριανής.