• 8) Λαγός
  • 9) Μάζης (7' Μαγαλιός)
  • 10) Διονάτος
  • 11) Σοροβίγκας (46' Μίλε)
Την πρώτη της ήττα, και μάλιστα εντός έδρας γνώρισε η ομάδα μας σήμερα όπου στο γήπεδο της Χωράφας αντιμετώπισε τον Κένταυρο Βριλησσίων και ηττήθηκε με 1-2.
Άλλος ένας ποδοσφαιριστής μας για δεύτερο συνεχόμενο ματς, είδαμε να αποχωρεί στο πρώτο δεκάλεπτο, και πιο συγκεκριμένα αυτή τη φορά, ήταν ο Μάζης που στο 3ό λεπτό σε σύγκρουση με τον Σοροβίγκα χτύπησε στο σαγόνι του και αναγκάστηκε να μεταβεί στο νοσοκομείο για τις απαραίτητες πρώτες βοήθειες και ράμματα.

Έτσι, τα όποια αρχικά μας σχέδια για άλλη μια φορά άλλαξαν και η επιθετική μας γραμμή αποδυναμώθηκε. Η φιλοξενούμενη ομάδα που δικαιολόγησε τον τίτλο του φαβορί για το πρωτάθλημα, έδειξε πολύ δεμένη και προετοιμασμένη για τη νίκη, την οποία και δίκαια πήρε.

Μέχρι τα γκολ και για όλο το πρώτο μέρος απειλήσαμε μόνο μια φορά με τον Διονάτο να μάχεται και να έχει ένα πολύ καλό σουτ που πέρασε άουτ, σε τετ α τετ στο 23ό λεπτό.
Στο 25ό λεπτό και ύστερα από κόρνερ που κέρδισε η ομάδα των Βριλησσίων, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι χωρίς κανείς να μπει στην πορεία της, και μοιραία ο αντίπαλος βρήκε την ευκαρία της αδράνειάς μας, γράφοντας το 0-1.
Επτά λεπτά μετά, στο 32' και ύστερα από ωραία ομαδική προσπάθεια, έγινε το 0-2 ύστερα από κοντινό δυνατό σουτ.

Στο δεύτερο μέρος, πήραμε τον έλεγχο του αγώνα, πιέζοντας παραπάνω, είδαμε ότι στις λεπτομέρειες θα μπορούσε το παιχνίδι να είχε πολύ πιο διαφορετική κατάληξη αν το πρόσωπο του δεύτερου μέρους, δεν το ξεχνούσαμε στο πρώτο μισό.
Καταφέραμε και μειώσαμε με πέναλτυ που κέρδισε ο Χαλικιάς και εκτέλεσε ο Γιαταγανάκης, στο 72', όμως δεν είχαμε ορθολογικές προσπάθειες που θα μας έφερναν κοντά στο δεύτερο τέρμα.

Επί της ουσίας, πήραμε αυτό που μας αναλογούσε, χάνοντας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική βαθμούς, σε ένα ξεκίνημα που μετά τη διακοπή μόνο καλό δεν είναι, πληρώνοντας τις απουσίες ποδοσφαιριστών μας εδώ και αρκετό καιρό.

Επόμενη αγωνιστική, θα αντιμετωπίσουμε την ομάδα των Λύκων Χαϊδαρίου στο γήπεδο του Χαϊδαρίου.