• 9) Πετρόπουλος (53' Γεωργιόπουλος)
  • 10) Λαμπράκης
  • 11) Ρουμελιωτάκης
Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις
Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε σήμερα η ομάδα μας, σ' έναν αγώνα που δεν επιδέχεται και μεγάλη κριτική, και αυτά που μπορούμε να θυμόμαστε από την σημερινή αναμέτρηση, είναι τα ωραία γκολ που σημειώσαμε.
Παίζοντας ως τυπικά φιλοξενούμενοι στο γήπεδο της Χωράφας, σ' ένα γήπεδο που δεν γινόταν να παιχθεί ποδόσφαιρο, μια ώρα μετά την καταιγίδα, και μ' έναν αντίπαλο που κάνει την πρώτη του παρουσία σε επίσημο πρωτάθλημα, φτάσαμε κι εμείς σε μια ευρεία νίκη που μας δίνει τρεις βαθμούς και μόνο.

Πιο συγκεκριμένα, στο 17ό λεπτό ο Ρουμελιωτάκης ήταν αυτό που άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο σουτ στο παραθυράκι της αντίπαλης εστίας, μετά από στρώσιμο του Πετρόπουλου, και ο Πετρόπουλος ήταν αυτός που έκανε το 0-2 στο 35ό λεπτό με πλασέ, ύστερα από ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σουτ του Λαμπράκη.

Ο Λαμπράκης στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 60ό λεπτό, πλήρωσε το πάθος του σε μια στιγμή και είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή Τζαχρήστα, κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-2, πέντε λεπτά όμως αργότερα ο Ρουμελιωτάκης και πάλι με εντυπωσιακό μακρινό σουτ έγραψε το 0-3, για να έρθει πάλι ο ίδιος στο 85ό λεπτό να κλείσει το σκορ και να κάνει το προσωπικό του χατ-τρικ, ύστερα από ασίστ του Κανακίδη, ο οποίος είχε δοκάρι τρία λεπτά νωρίτερα.

Αυτό που έπρεπε λοιπόν σήμερα, έγινε με την ομάδα μας όμως να πληρώνει το τίμημα της νίκης με την αποβολή του Λαμπράκη.

Επόμενη αγωνιστική, στην έδρα μας και πάλι, ως φυσικοί γηπεδούχοι τώρα, με αντίπαλο το Κουκάκι.