• 9) Μάζης
  • 10) Μουράτης
  • 11) Γιουλβανίδης
Τσάμπα ήττα
Το νικηφόρο σερί των δύο πρώτων αγωνιστικών ισοφαρίστηκε την Κυριακή, με δύο ήττες αφού το 1-2 από τον Ιάσωνα, την 3η αγωνιστική, διαδέχτηκε το 1-0 από την ομάδα του Α.Ο.Ν.Α. στο γήπεδο της Αργυρούπολης.

Η ομάδα μας βρέθηκε σε κακή μέρα, της λείπανε πολλά στοιχεία από εκείνα που έχει δείξει ότι διαθέτει, από την αρχή της προετοιμασίας, δεν είχε φαντασία στο παιχνίδι της, δεν μπόρεσε να δημιουργήσει σημαντικές στιγμές στην αντίπαλη εστία, της έλειψε η καλή κυκλοφορία και πλήρωσε το τίμημα της ήττας από μια στημένη φάση, από ένα κόρνερ στο 32ο λεπτό, όπου με κοντινή κεφαλιά ο αντίπαλος επιθετικός της ομάδας της Αργυρούπολης σημείωσε το γκολ που έκρινε τον αγώνα.

Η ατυχία μας συνεχίστηκε φυσικά και σε αυτό το ματς, αφού στο 28ό λεπτό αναγκαστήκαμε να κάνουμε την πρώτη μας αλλαγή, αφού ο Μακρής δε μπόρεσε να συνεχίσει λόγω ίωσης, και εκεί κάπου υπήρξε ένας μικρος αποσυντονισμός αφού έπρεπε να γίνουν και κάποιες αλλαγές θέσεων.

Σε γενικές γραμμές, οι καλές στιγμές ήταν ελάχιστες, το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, άλλωστε ο αγωνιστικός χρόνος ήταν ελάχιστος, αφού τα πιο πολλά λεπτά σπαταλήθηκαν στο να κυνηγάνε οι ποδοσφαιριστές μας μπάλες, στο αχανές αυτό γήπεδο. Η αντίπαλη ομάδα χωρίς να είναι καλύτερη, πήρε μια νίκη από μια φάση που θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει.

Δεν χρειάζεται όμως να κάνουμε άλλες υποθέσεις και τι θα γίνοταν σε κάθε άλλη περίπτωση. Συνεχίζουμε με τα εώς τώρα δεδομένα και πάμε για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Επόμενη αγωνιστική λοιπόν, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Άμιλλα Περιστερίου, στο γήπεδο της Χρυσούπολης, σε εντός έδρας αγώνα.