• 8) Κούτρης
  • 9) Σταμάτης (44' Λαζάρ)
  • 10) Ραυτόπουλος Δ.
  • 11) Ραυτόπουλος Π. (59' Λιαγκόζης Γ.)
Με το βαρύ 4-2 έφυγε η ομάδα μας την Κυριακή από το γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνος, όπου και ηττήθηκε από την αντίστοιχη του Κολωνού, σημειώνοντας μάλιστα το σκορ αυτό για δεύτερη φορά φέτος. Το παιχνίδι άρχισε στραβά αφού μόλις στο 15ό λεπτό η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ. Με την ομάδα μας να αγγίζει την ισοφάριση, δύο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους, έκλεισε το ημίχρονο, σε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Σταμάτη.

Ότι δεν κατάφερε εκεί ο επιθετικός μας, το κατάφερε στο 48ό λεπτό ο Διονάτος με πλασέ εξ' επαφής. Και κάπου εκεί ισορροπήσαμε τον αγώνα και δείχναμε σημάδια ότι μπορούσαμε να φτάσουμε σε άλλη μια ανατροπή. Όμως κάποιες στιγμές αδράνειας και ομαδικών λαθών, μετέτρεψαν το 1-1 σε 3-1, στο 70' και στο 75'.

Παρά την εξέλιξη αυτή, βγήκαμε ξανά μπροστά για να ψάξουμε το γκολ και το πετύχαμε στο 89ό λεπτό με τον Γιώργο Λιαγκόζη, και έτσι δημιουργήσαμε ελπίδες για ισοφάριστη στα λεπτά που απέμειναν. Όμως στο 92ό λεπτό οι γηπεδούχοι τέλειωσαν οριστικά το παιχνίδι κάνοντας το 4-2 σε μια αντεπίθεση.

Έτσι, η ομάδα μας πλήρωσε τις απουσίες της και γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της για το 2019.

Επόμενη αγωνιστική, μετά την διακοπή του τριημέρου της Καθαράς Δευτέρας, αντιμετωπίζουμε στην έδρα μας την ομάδα του Άρη Χολαργού.