• 8) Κούτρης (81' Παπανικολάου)
  • 9) Παπαυγέρης
  • 10) Ζαρκάδας (65' Ραυτόπουλος)
  • 11) Καβαλάρης (85' Κολοκοτρώνης)
Τους πρώτους της τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα πήρε η ομάδα μας, στη χθεσινή αναμέτρηση με αντίπαλο εκείνη της Αλσούπολης, που στις δύο πρώτες αγωνιστικές ήταν αήττητη, με μια νίκη και μια ισοπαλία, και χωρίς να δεχθεί γκολ μάλιστα.

Μουδιασμένοι ίσως λίγο στα πρώτα λεπτά του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές μας, όσο παιρνούσε η ώρα, έμπαιναν στο κλίμα και καταλάβαιναν τι έπρεπε να κάνουν για να τελειώσουμε αυτό το παιχνίδι ως νικητές.

Το γρήγορο γκολ από τον Λάσκαρη στο 18ό λεπτό, έπαιξε σαφώς καθοριστικό ρόλο, κυρίως ψυχολογικά, αφού από το σημείο αυτό και μετά ανέβηκε και η απόδοσή μας και δημιουργήσαμε κι άλλες προυποθέσεις για κάτι καλύτερο.

Ήταν ένα σουτ από το ύψος του πέναλτυ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, που εκμεταλλεύτηκε πολύ σωστά ο Λάσκαρης και άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας, βάζοντας την μπροστά στο σκορ, για πρώτη φορά στην φετινή περίοδο.

Γενικότερα βγάλαμε ωραίους συνδυασμούς, δείξαμε το πάθος που μας έλειψε στις δύο πρώτες αγωνιστικές, και σώσαμε την ισοράριση κυριολεκτικά στο παρά τσακ, όταν κοντινό σουτ, στην εκπνοή του πρώτου μέρους, απεσώβησε ο Μακρής, με το κεφάλι πάνω στη γραμμή του τέρματος.

Στο δεύτερο μέρος, δεν αργήσαμε να πάρουμε τα ηνία του παιχνιδιού και να απειλήσουμε ξανά, βρίσκοντας κενούς χώρους, κυριώς από τα πλάγια. Και από τα πλάγια, και συγκεκριμένα από τα δεξιά προήλθε και το δεύτερο τέρμα μας, όταν μετά από μια ωραία προσπάθεια του ο Καβαλάρης πάσαρε για τον Παπαυγέρη που με δυναμική προσπάθεια έγραψε με ωραίο τρόπο το 2-0, κλειδώνοντας στην ουσία τη νίκη για την ομάδα μας, στο 73ό λεπτό της αναμέτρησης.

Όντας ευδιάθετοι και αρκετά κινητικοί, θα μπορούσαμε να φτάσουμε και σε τρίτο τέρμα αν είχαμε καλύτερες επιλογές στην τελική μας προσπάθεια. Αυτό δεν έγινε, αλλά αυτό που κρατάμε από το χθεσινό ματς, είναι η βελτιωμένη εικόνα, που μας επέτρεψε να φύγουμε από το γήπεδο με το χαμόγελο της πρώτης νίκης για φέτος.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την ομάδα της Α.Ε. Χαλανδρίου.