• 8) Μπίτζας (60' Δαρδαμάνης)
  • 9) Παπαυγέρης
  • 10) Ζαρκάδας (46' Παπανικολάου)
  • 11) Καβαλάρης (83' Μακρής Β.)
Έπρεπε να περάσουν 81 λεπτά και να χαθούν 3 με 4 κλασσικές ευκαιρίες από την ομάδα μας, ώστε να λυγίσουμε την αντίσταση της αξιόμαχης Ιεράπολης, και να επιστρέψουμε και πάλι στις νίκες, με αυτό το ισχνό 1-0.

Παρά το κακό και νευρικό, πρώτο μέρος, οι ποδοσφαιριστές μας βρήκαν την ηρεμία στην επανάληψη, και τις λύσεις που έψαχναν ώστε να πλησιάσουν στην αντίπαλη εστία. Με τις ευκαιρίες του Καβαλάρη, και το δοκάρι του Παπαυγέρη από εκτέλεση φάουλ, πλησιάσαμε πολύ κοντά στο γκολ, και ο χρόνος περνούσε.

Όμως μια πολύ ωραία επιθετική μας ανάπτυξη από τα δεξιά στο 81ό λεπτό, έφερε τη μπάλα στον Παπαυγέρη που με μια πολύ όμορφη κίνηση και σουτ, έστειλε τη μπάλα στη γωνία της αντίπαλης εστίας γράφοντας το τελικό 1-0 και δίνοντας τη νίκη στην ομάδα μας, την πρώτη για τον δεύτερο γύρο.

Στη συνέχεια χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες, με τους αντίπαλους αμυντικούς να διώχνουν πάνω στη γραμμή κοντινό πλασέ του Καβαλάρη, αποσοβώντας έτσι το 2-0, που θα έμοιαζε και πιο δίκαιο με βάση την εικόνα του αγώνα.

Με τον τρόπο αυτόν λοιπόν, φτάσαμε στις εννέα νίκες και σκαρφαλώσαμε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την ομάδα της Αλσούπολης, στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας.