• 8) Δαρδαμάνης
  • 9) Μάζης
  • 10) Ζαρκάδας
  • 11) Καραγιώργος (75' Garro)
Τέλος πρώτου γύρου χθες για την ομάδα μας, η οποία αντιμετώπιζε εντός έδρας την ομάδα του ΑΟΝΑ. Σε μια ημέρα που κύριο χαρακτηριστικό της ήταν οι έντονοι ανέμοι, παρασυρθήκαμε προφανώς και εμείς από κάποιο δυνατό φύσημα και παρεκκλίναμε από το στόχο μας.

Θεωρητικά, δεν ήταν δύσκολο το έργο μας, παίζοντας με μία από τις αδύναμες αντιπάλους στον όμιλό μας, η οποία και βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως η πράξη έχει πολύ μεγάλη απόσταση από την θεωρία.

Κι όπως φάνηκε και χθες, από τη στιγμή που στραβώσει ένα ματς, αν δεν προσπαθείς λίγο παραπάνω, αν δεν δώσεις λίγο ψυχή περισσότερη, ου γαρ έρχεται μόνο του.

Χωρίς να δυσκολευτούμε σε όλη τη διάρκεια του ματς, κρατούσαμε το υπέρ μας 1-0 που προήλθε, από το πολύ ωραίο γκολ του Καραγιώργου, που σημείωσε στο 41ό λεπτό με κοντινό σουτ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ζαρκάδα και στρώσιμο του Μάζη. Στο δεύτερο μέρος, παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο, δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις για το 2-0 με κάποια καλά σουτ του Ζαρκάδα, μια καλή στιγμή εξ' επαφής του Μάζη και μια κεφαλιά του Λιαγκόζη που πάνω στην γραμμή πρόλαβε ο αντίπαλος αμυντικός. Αφού δεν ήρθε όπως όφειλε το δεύτερο γκολ, η "καλή" μας τύχη μας κρατούσε την έκπληξη της ισοφάρισης, που ήρθε στο 65ό λεπτό, με ένα μακρινό σουτ από τα 35 μέτρα, όπου η μπάλα χτύπησε και στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μώτου για να φτάσει στα δίχτυα.

Από το σημείο αυτό και μετά, σα να κατεβάσαμε τους διακόπτες μας και αντί να πιέσουμε -πεισματικά- περισσότερο, αδρανήσαμε και είχαμε μια ανούσια κυκλοφορία. Στο τελευταίο λεπτό μάλιστα των καθυστερήσεων, η φιλοξενούμενη ομάδα, έχασε το άχαστο, αφού ο επιθετικός της με κοντινή προβολή στα δύο μέτρα από την εστία μας, έστειλε την μπάλα εκτός.

Έτσι, έμεινε και το ισόπαλο αποτέλεσμα που θα μπορούσε κάποιος να πει ότι είναι και δίκαιο, που όμως δεν είναι, όσο κι αν εμείς το επιτρέψαμε αυτό.

Επόμενη αγωνιστική και πρώτη του δευτέρου γύρου, υποδεχόμαστε την ομάδα του Θρίαμβου Χαϊδαρίου.