'Ηττα και στο τελευταίο εντός

Τετάρτη, 15 Μαϊος 2013 10:08    Print    Email

Με μία ακόμα ήττα έκλεισε η χρονιά για τους τελευταίους εντός έδρας μας αγώνες, αυτή τη φορά από την ομάδα της Κηπούπολης με 2-4.

Ένα σκορ που για ακόμα μια φορά προήρθε μετά από ολική ανατροπή, αφού μέχρι το 39' προηγούμασταν με 2-0.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Μπάμπης ο Λαμπράκος με ωραίο σουτ στο 8ό λεπτό μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Τρικολίδη.

Το 2-0 έγινε παλι μετά από ωραίο συνδυασμό του Λαμπράκου του Μπάμπη, με το Λάσκαρη αυτή τη φορά, με τον τελευταίο να κάνει πολύ ωραίο προσπάθεια και να στρώνει στον επερχόμενο Λώλη που δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-0 στο 36ό λεπτό.

Τρία λεπτά αργότερα η Κηπούπολη μείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού η μπάλα χτύπησε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά πέρασε λίγα εκατοστά τη γραμμή του τέρματος σύμφωνα με τον επόπτη Κο Τσιλιπάνο.

Στο δεύτερο μέρος η φιλοξενούμενη ομάδα ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ με τέρματα στο 55ό λεπτό, όπου και έγινε το 2-2, στο 58ό λεπτό που έγινε το 2-3 και στο 69' με το τελικό 2-4.

Επόμενη αγωνιστική και τελευταία της χρονιάς, στην Καισαριανή όπου θα αντιμετωπίσουμε τον τοπικό Φωστήρα.